Erasmus Nedir?

Erasmus öğrenci değişimi programı ile öğrenciler 1 akademik yıl içinde 1 veya 2 dönemliğine başka bir Avrupa ülkesi EÜB sahibi yüksek öğretim kurumunda öğrenci olabilirken, öğretim elemanları aynı koşullar altında 1 hafta - 6 ay aralığında ders vermek üzere yurt dışına gidebilmektedirler. Avrupa Komisyonu değişimden faydalanan bireylerin yurt dışında olmalarından kaynaklanacak ek masraflara katkı sağlamak amacıyla karşılıksız hibe vererek değişime mali olarak da destek vermektedir. Birliğe aday ülke olarak Türkiye'nin öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yalnızca üye ülkelerle mümkün olabilmektedir.

Öğrenci ve öğretim elemanlarının ortak üniversitelerle değişimi yüksek öğretim kurumu bünyesinde organize edilmekte, kurumların Erasmus Koordinatörlükleri (Uluslararası İlişkiler Ofisleri / AB Ofisleri / Dış İlişkiler Ofisleri) eliyle yürütülmektedir. Kurumların bu değişimi organize edebilmeleri için Avrupa Komisyonu Erasmus ofislerine kırtasiye, donanım vb masraflarını karşılamaya yönelik de maddi destek vermektedir.

Erasmus Değişim Programı’ndan faydalanmak isteyen öğrenci ve öğretim elemanlarının Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Ofisi ile irtibat halinde olması ve internet sayfasını takip etmesi faydalı olacaktır:

Uluslararası İlişkiler Ofisi İletişim Bilgileri

Adres: Uludağ Üniversitesi Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisi 16059 Görükle/BURSA-TÜRKİYE

Tel: +90 224 294 00 72

Fax: +90 224 294 00 80

Web: http://intoffice.uludag.edu.tr 

Email: intoffice@uludag.edu.tr

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [6.017]