Burs İmkânları

Fakültemiz öğrencileri YKS sonuçlarına göre yerleştirmede kullanılan başarı sırasına, fakülte öğrenimi sırasında gösterdiği başarıya ve öğrencinin ihtiyaç durumuna göre çeşitli şekillerde aşağıdaki kurum veya kuruluşlardan burs alma imkanına sahip olmaktadırlar,

1) Bursa İlahiyat Vakfımız tarafından verilen burslar. 

  a) Yerleşme Sırası Başarı Bursu

       2022-2023 öğretim yılında YKS sonuçlarına göre yerleştirmede kullanılan başarı sırası itibariyle;

      Yerleşme Sırası Başarı Bursu, YKS sonucu ilk defa fakültemize yerleşen, Hazırlık ve lisans öğrenimi boyunca genel akademik not ortalaması 3,25 ve üzeri başarı gösteren, disiplin cezası almamış ve kayıt dondurmamış öğrencilere öğrenim hayatı boyunca aylık olarak verilir. Burs, her yıl Ekim ayında başlayıp, Haziran ayında son bulacak şekilde toplam 9 ay boyunca verilir.

  b) Başarı Teşvik Bursu

 

  c) İhtiyaç Bursu

 

2) Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2205 Lisans Bursu. YKS sonucunda TYT puan türünde ilk 25.000 (yirmibeşbin)'e girerek fakültemize kayıt yaptırmanız durumunda bu programa başvurarak YKS sıralamanıza göre;

    2205 Lisans Burs Programı burs miktarları için tıklayınız.

    2205 Lisans Burs Programına başvuru tarihleri için tıklayınız.

 

3) TÜBİTAK 2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı ile lisans öğrencilerinin öğrenimlerinin yanı sıra bilimsel araştırma projelerinde bilimsel etik kuralları gözeterek görev alması ve yaratıcılık, mühendislik, problem çözme ve entelektüel becerilerini geliştirmesi hedeflenmektedir. 

Programa başvuru yapabilmek için öncelikle aşağıdaki koşulların sağlanması 
gerekmektedir
:

       NOT: Bu burs programının 2022 çağrısı henüz açılmamıştır.

 

4)    Türkiye Diyanet Vakfı. Türkiye Diyanet Vakfı ile Bursa İlahiyat Eğitim Merkezi (BİLEM) arasında yapılan bir protokol ile fakültemiz Hazırlık ve 1. sınıflardan seçilen belli sayıda başarılı öğrenciye yurt + burs + kurs desteği verilmektedir. İlahiyat Akademi Burs Programı hakkında geniş bilgi için tıklayınız.

 

5) Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burslar 

 

6) Diğer Sivil Toplum Örgütleri tarafından verilen burslar

   a) Birlik Vakfı Bursa Şubesi

   b) Ensar Vakfı Bursa Şubesi

   c) İlim Yayma Cemiyeti Bursa Şubesi

Anasayfaya Dön

İçerik Oluşturma Tarihi : [23-Tem-2022 16:43]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [27-Tem-2022 12:19]

İçerik Görüntüleme : [5.427]