Kalite Yolculuğumuz Devam Ediyor
 Kalite Yolculuğumuz Devam Ediyor

2021 yılında 2547 Sayılı YÖK Kanunu kapsamında Üniversitemiz Eğitim Öğretim ve İdari Birimler hizmet sunumlarını kapsayan TSE ISO EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgemiz yapılan tetkikten sonucu bir dönem daha yenilendi. TSE’den gelen tetkik ekibi, 6-8 Mayıs tarihleri arasında Üniversitemiz birimlerini TSE ISO EN 9001:2015 belgesi için “Belge Yenileme” süreci kapsamında ziyaret etti. 

Tetkik kapsamında gerçekleştirilen açılış toplantısında Rektörümüz Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, 2019 yılında başlatılan toplam kalite yönetimi çalışmalarının 2021 yılında olumlu bir şekilde sonuçlandırıldığını ve Üniversite genelinde ilk defa tüm Üniversiteyi kapsayan TSE ISO EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesinin alındığını belirtti. Rektör Yardımcılığı görevini üstlendiği önceki yönetim döneminde sürecin son derece sağlıklı bir şekilde yürütüldüğüne işaret eden Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; “Devlet yönetiminde sürekliliğin esas olduğu inancıyla bizler de aynı şekilde önceki yönetimimizden devraldığımız çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdüreceğiz. Bu noktada özellikle Kalite Koordinatörlüğümüzün gösterdiği üstün hizmetlerden dolayı başta Öğr. Gör. Yasemin Özdemir hocamız ve ekibi olmak üzere, burada görev alan tetkikçilerimize teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde Üniversitemizin kalite çalışmalarının aralıksız sürdürülmesi ve çok daha üst seviyelere getirilebilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

SİSTEM KUSURSUZ ŞEKİLDE İŞLEMEYE DEVAM EDECEK

Kalite Yönetim Sisteminin gelişerek işlemesine yönelik önerilerin yer aldığı kapanış toplantısında ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Kalite Koordinatörü Öğr. Gör. Yasemin Özdemir ve Üniversite Kalite Komisyonu Üyeleri, Daire Başkanları ve Kalite Koordinatörlüğü personeli hazır bulundu. 2024 yılı için kalite yönetim sistem belge yenileme tetkikini başarıyla tamamlayan BUÜ Yönetimi, Üniversitenin tüm birimlerinin çalışmalara aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirtti.

 

              

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [27-May-2024]

Haber Görüntüleme : [454]