Adını Taşıyan Okuldan Merhum Asım KOCABIYIK'ın Kabrine Ziyaret
 Adını Taşıyan Okuldan Merhum Asım KOCABIYIK'ın Kabrine Ziyaret

 

Gemlik Asım Kocabıyık MYO öğretim elemanları ve öğrencileri Asım Kocabıyık’ı Edirnekapı Mezarlığında'nda mezarı başında andılar. Düzenlenen anma törenine Gemlik Asım Kocabıyık MYO kurucu müdürü Prof. Dr. Abdurrahim Korukçu, Borusan Kampüs Koordinatör Müdürü Serdar ÖZKALELİ, Yüksekokul Sekreteri Hasan Şahin, Öğretim Elemanları ile Gemlik Asım Kocabıyık MYO çalışanları, öğrencileri, Gemlik Asım Kocabıyık Mezunlar Derneği yöneticileri, Gemlik Denizcilik Topluluğu üyeleri katıldılar.

Mezarı başında yapılan anma töreninde Prof. Dr. Abdürrahim Korukçu Asım Kocabıyık’ın hayatı hakkında bilgi vermesinin yanında, Asım Kocabıyık’ın Türkiye’de Borusan Holding ile yaptığı yatırımlar, Gemlik’te yaptığı yatırımlar yanında Afyon, Gemlik, Kocaeli ve İstanbul’da yaptırdığı okullar ile eğitime ve birçok kültür sanat etkinliklerine verdiği desteklerden bahsetti. Serdar Özkaleli yaptığı konuşmasında, Asım Kocabıyık’ın "Bu memlekete gönül borcum var. Hayatım boyunca bunu ödemek için çalıştım." sözünü öğrencilere hatırlattı. Mezarı başında dua eden öğrenciler yaptıkları okul ve sağladıkları imkanlar için Asım Kocabıyık ailesine teşekkürlerini ilettiler.

Asım Kocabıyık’ın mezarı başında yapılan anma töreni ardından aynı mezarlıkta Edirnekapı Şehitliğinde mezarı bulunan İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Akif Ersoy’un da mezarını ziyaret ederek dua ettiler. Anma töreni ardından Önce Sultanahmet Cami, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcını ziyaret eden öğrenciler ardından Borusan Holding Genel Merkezi olarak kullanılan ve aynı zamanda Çağdaş Sanatlar Galerisi ve Müze olarak da kullanılan Perili Köşkte öğrencileri misafir ettiler ve rehberler ile Perili Köşkte sergilenen eserler hakkında öğrencilere bilgi verildi.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [31-Ara-2018]

Haber Görüntüleme : [1.452]