ASIM KOCABIYIK BİLİM KÜLTÜR SANAT VE SPOR HAFTASI
 ASIM KOCABIYIK BİLİM KÜLTÜR SANAT VE SPOR HAFTASI

Gemlik Asım Kocabıyık MYO Gemlik Denizcilik Topluluğu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu Asım Kocabıyık Bilim Kültür Sanat ve Spor Haftası etkinliğinin ilk günü Asım Kocabıyık Anma programı ile başladı. 

Açılış günü programa Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, AK Parti 27. Dönem Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Mert Dimilli, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Borusan Kocabıyık Vakfı Eğitim Danışmanı Gemlik Asım Kocabıyık MYO Kurucu Müdürü Prof. Dr. Abdurrahim Korukçu, Gemlik Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Gemlik Liman Başkanı Asım Sulu katıldılar.

 

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Yahya Işık Gemlik Asım Kocabıyık MYO programlarından ve imkanlarından bahsederek programı düzenleyen Gemlik Denizcilik Topluluğuna teşekkür etti. Rektör Yardımcısı İrfan Kırıştıoğlu Gemlik Denizcilik Topluluğunun üniversite paydaşlarını bir araya toplayarak Asım Kocabıyık’ı anmasının çok değerli olduğunu, Milletvekili Zafer Işık Asım Kocabıyık’ın Gemlik2e kattığı değeri, Prof. Dr Abdurrahim Korukçu Asım Kocabıyık ile tanışması ve sonrasındaki süreci, Gemlik Kaymakamı Hasan Göç öğrencilerin Asım Kocabıyık’ı anmasının ne kadar değerli bir davranış olduğunu belirttiler.

 

Açılış konuşmalarından sonra Borusan Holding Gemlik Kampüs Koordinatörü Serdar Özkaleli merhum Asım Kocabıyık’ın ilk ölüm yıl dönümünde ailesi ve Borusan çalışanlarının Asım Kocabıyık için hazırlamış oldukları mektubu görseller eşliğinde sundu ve Asım Kocabıyık ile olan anılarını aktardı. 

 

 

Etkinlik birinci günü Konteyner Krizi : Freight Forwarder oturumu ile devam etti. Bu oturuma ATF Forwarding Bölge Müdürü Ömer Ekinciler, Lyonel A. Makzume Network & Pricing Supervisor Barış Yozcu ve Orign Lojistik Genel Müdürü Yüksel Kahraman katıldı. Bu oturumda pandemi döneminde lojistik sektöründe oluşan konteyner krizinin firmalara olan etkisi konuşuldu.

Etkinliğimizin ikinci oturumu olan Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk oturumuna, Lojistik ve Operasyon Uzmanı Esma Deniz Derya ve Notus Lojistik Kurucusu Aslı Karakaya katıldı. Bu oturumumuzda Konteyner Krizi ele alınırken aynı zamanda lojistik sektöründe kadın olmanın vermiş olduğu zorluklar hakkında konuşuldu.

Etkinliğin ikici günü Konteyner Krizi: Armatör Oturumu ile devam etti . Oturuma Turkon Line Bursa Bölge Müdürü Yeliz Şahin , MSC- Mediterranean Shipping Company Bursa Bölge Müdürü Arzu Avşar , OBA Makarna- Savana Line Genel Müdürü Alim Özsert ve Medkon Bursa Bölge Müdürü TUBA GUNOZER katıldı. Bu oturumda katılımcılar pandemi ve sonrasında oluşan tedarik krizini konteyner taşımacılığı açısından değerlendirdiler. Katılımcılardan gelen soruların yanıtlandığı oturum sonrasında konuşmacılara plaketleri sunuldu.

Program öğleden sonra Konteyner Krizi: Liman Oturumu ile devam etti. Oturuma Evyapport Satış ve Pazarlama Müdürü Çağlar Eradaş , Borusan Port Liman Operasyon Grup Müdürü Kazim Keskin YILPORT Gemport Operasyon Müdürü Ali Vurgunlu , Roda Limanı Ticaret Müdürü Kpt. Serkan Dağdelen katılım sağladı. Limanların pandemi dönemi ve sonrasında nasıl etkinlendiği hakkında sunum yapan konuşmacılar öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Programın son oturumu Sektördeki Mezunlarımız Oturumuna MSC Mediterranean Shipping Company Gemi Acenteliği Gemi Operasyon Memuru @necatiozuaydin , Buzmavi Logistics Satış Destek Personeli Ahmet Faruk Yıldırım , DSV - Global Transport and Logistics Deniz ve Hava Taşımacılığı Satış Temsilcisi İlknur Yağcıtekin , Horoz Bollore Lojistik Deniz Operasyon Uzmanı Ayşenur Göçer, Globelink Ünimar İhracat Operasyon Sorumlusu Barış Güney katılım sağladı.

Program sonunda Gemlik Denizcilik Topluluğu Başkanı Emre Arslan katılımcılara ve özellikle destek veren Borusan Holding ve Gemlik Belediyesine teşekkürlerini sundu. 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [21-Ara-2021]

Haber Görüntüleme : [2.108]