Yeniden Asya Sertifikalı Eğitim Programı
 Yeniden Asya Sertifikalı Eğitim Programı

Yeniden Asya Sertifikalı Eğitim Programı

T.C. Dışişleri Bakanlığı, Yeniden Asya Girişimi kapsamında, Asya coğrafyasının artan jeostratejik önemi ışığında, genç kuşaklarda farkındalık oluşturulmasına ve Asya konusunda insan kaynağı havuzu oluşumuna katkı sağlamak amacıyla, üniversite son sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik ücretsiz sertifikalı eğitim programı düzenlemektedir.

Başvuru aşamasında sunulacak niyet mektuplarının değerlendirilmesi temel alınarak 25 öğrenci programa kabul edilecektir. Bazı bölümleri İngilizce olarak gerçekleştirilecek olan programa kabul edilecek öğrencilerin iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Asya dillerinden herhangi birini bilen veya öğrenmeye başlayan öğrenciler öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Program kapsamında, Türk ve yabancı diplomatlar, bürokratlar, Asya ile ilgili çalışma yapan akademisyenler ve Asya ülkelerinde faaliyet gösteren iş insanları katılımcı öğrencilere hitap edecektir.

Programın altı hafta sürmesi ve haftada iki gün (Salı ve Perşembe), 50 dakikalık ikişer ders (17:00-17:50 ve 18:00-18:50) şeklinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Dersler çevrimiçi düzenlenecektir ve devam mecburiyeti vardır.

Program süresince katılımcı öğrencilerin Yeniden Asya Girişimi ile bağlantılı bir tema üzerinde sunum yapması beklenmektedir.

Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifika almaya hak kazanacaktır.

Başvuru Koşulları

Başvuru Belgeleri

Başvuru Yöntemi

Önemli tarihler:

Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?

Sorumluluk reddi:

İşbu Sertifikalı Eğitim Programı, Asya konularında uzmanlaşmış insan kaynağımızın genç kuşaklara bilgi ve tecrübe aktarımına ön ayak olmak ve Yeniden Asya Girişimi hakkında genç kuşaklar açısından farkındalık oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır. Program sonunda katılımcılara verilen sertifikalar, sertifika sahibinin Asya çalışmalarında yetkinliğini belgelemek amacıyla kullanılamaz. Katılımcılar tarafından yapılacak sunumlarda yer alan fikirler ile programa konuşmacı veya katılımcı olarak iştirak eden kişilerin görüş ve değerlendirmeleri hiçbir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığına atfedilemeyeceği gibi, Bakanlık bakımından bağlayıcı da değildir.

Saygıyla duyurulur.

e-posta: yenidenasya.sertifika@mfa.gov.tr

 

Ekler:

-İmzalı dilekçe

-Başvuru formu

-Açık rıza metni

-Aydınlatma metni

 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [16-Şub-2024]

Haber Görüntüleme : [401]