Ara Sınavlar ve Mazeret Sınavlarına İlişkin Duyuru

Değerli Öğrencilerimiz,

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ara Sınavları 20 Kasım 2023 - 25 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Sınavlar her ders bazında sınav programında ilan edildiği şekil ve tarihe göre yapılacaktır. Sınav programı daha sonra duyurulacaktır.

Ara Sınav Mazereti İçin Bilgilendirme

  1. Ara Sınavlara çeşitli sebeplerden dolayı giremeyen öğrencilerin sınava girememe gerekçelerini bildirmeleri ve kanıtlamalarının ve ilgili gerekçelerin Orhaneli MYO Yönetim Kurulu tarafından incelenmesinin ardından uygun görülenlere Mazeret Sınav hakkı tanınır.
  2. Online (UKEY) sınavlar esnasında bireysel düzeyde yaşanan Teknik Aksaklıklar (telefon, tablet veya bilgisayarda yaşanabilecek şarj, internet, kamera vb.) sebebiyle mazeret sınav hakkı tanınmayacaktır. Bu nedenle öğrencilerimizin sınav öncesinde gerekli önlemleri almalarını önemle rica ederiz.
  3. Sağlık raporlarının Sağlık Ocaklarından ya da Hastane olarak faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarından alınması gerekmektedir. (Muayenehane, sağlık merkezi, tıp merkezi vb. etiketlerle faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarının verdiği raporlar kabul edilmemektedir.)
  4. Öğrencilerin mazeretlerini belirten dilekçe formunu doldurarak kanıtları ile birlikte 27 Kasım 2023 - 29 Kasım 2023 tarihleri arasında saat 17:00’a kadar Evrak Kayıt Birimimize ulaştırmaları gerekmektedir. Dilekçe formu için tıklayınız: Mazeret Sınav Talep Formu
  5. Mazeret Sınavları 4 Aralık 2023 - 6 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.
  6. Mazeret sınavı dilekçesi doldurulmadan yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

Mazeret sınav programı, ara sınavlar sonrasında ilgili dilekçelerin yönetim kurulunca incelenmesinin ardından oluşturulacak ve ilan edilecektir. 

Sınavlarınızda Başarılar Dileriz.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [14-Kas-2023 09:40]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [14-Kas-2023 09:40]

Duyuru Görüntüleme : [214]