BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNİN SANAYİ PROJELERİ YARIŞTI
 BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNİN SANAYİ PROJELERİ YARIŞTI

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü işbirliğince düzenlenen, Öğrenci Bitirme Proje Yarışması sonuçlandı.
Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin üniversite-sanayici işbirliğini geliştirmek amacıyla hazırladıkları projelerin sunumlarını titizlikle dinleyen Mehmet Bursa, İbrahim Mart, Süleyman Sıtkı Ergun, Fatih Mestan, Kaan Özten’den oluşan MMO Bursa Şubesi yarışma jürisi, yaptığı değerlendirme sonucu dereceye giren projeleri belirledi.
Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu’nun da katıldığı ödül töreninde, Prof. Dr. Etemoğlu, öğrencileri çalışmalarından dolayı kutlayarak, bitirme projelerini desteklemelerinden dolayı MMO Bursa Şubesi’ne teşekkür etti. Emeği geçmiş bütün öğretim üyelerine teşekkür eden Prof. Dr. Etemoğlu, MMO Bursa Şubesi ile birlikte genç mühendis adaylarına yönelik çalışmalar yapmak ve projeler üretmekten mutlu olduklarını ifade etti.
Ödül töreninde konuşan Bursa Uludağ Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Karpat bütün çalışmalarına destek veren Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’ne teşekkür etti. Öğrencilere ve onlara en önemli desteği sunan öğretim üyelerine de ayrıca teşekkür eden Prof. Dr. Karpat, yarışmaya giren bütün projelerin çok değerli olduğunu belirterek, mezun olan öğrencilerine hayatlarında başarılar diledi.
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İhsan Taşkınsel de konuşmasında yarışmaya katılan tüm yeni meslektaşlarını kutladı. Taşkınsel, proje yarışmasını önemsediklerini, değer verdiklerini ve bu projelerin sanayiye dönük, sanayi ile işbirliği içinde olmasının önemini belirtti. Uygulamaya yönelik bütün projeler dereceye girsin veya girmesin bizim için hepsi kazanmıştır diyen Taşkınsel, çalışmalarından dolayı öğrencilere ve öğretim üyelerine teşekkür etti. Takım çalışmasının önemini belirten Taşkınsel, genç meslektaşlarına hayatta çeşitli zorluklarla karşılaşabileceklerini ve mühendisliğin problem çözme işi olduğunu ifade ederek, genç meslektaşlarına Makina Mühendisleri Odası olarak büyük bir ailenin onları beklediğini söyledi.
DERECEYE GİREN PROJELER
“Bitirme Projesi Yarışmaları”nda ödül alan proje ve projeleri hazırlayan öğrenciler ve projenin danışmanları şöyle:
1- Yakıt Pili Tasarım ve Analizi – Adem Karaketir, Sefa Ali Arhan, Büşra Efe, Esra Güler, Yüsra Eryılmaz – Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu
2- Bataryalı Araçların Çarpışma Esnasında Korunumu İçin Rocker Tasarımı ve Kesit Optimizasyonu– Bilal Yalçın, Hatice Kübra Şahin, Salih Buğra Yüksel, Yüksel Kaan, İpek Aysu Seven – Prof. Dr. Fatih Karpat
3- Teleskopik Platformun Tasarımında İzolasyon İşlemleri ve Farklı Malzemelerin Kullanımı– Koray Özer, Zekeriya Emir Kılıç, Enes Çal, Recep Aydın – Prof. Dr. Yahya Işık

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [22-Haz-2022]

Haber Görüntüleme : [521]