.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı olarak aboneliğimiz bulunan UpToDate klinik karar destek sistemine, evlerinizden ve mobil uygulamalardan erişim ve içerikte aradığınız bilgilere hızlı ve kolayca nasıl erişebileceğiniz konusundaki toplantımıza davetlisiniz!

UpToDate Klinik Karar Destek Sistemi Toplantısı

26 Mart 2024 Salı 14.00

Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu (Yüz Yüze)

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında,7400’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.400’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir.
UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 190+ ülkede 44.900’den fazla hastanede, 2 milyondan fazla klinisyen tarafından ayda 50 milyon defadan fazla erişilen bu kaynak daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 100 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasına yaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler

Haber Tarihi : [20-Mar-2024]

Haber Görüntüleme : [157]