Üyelik

Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencileri ve akademik-idari personeli kütüphanemizin doğal üyesidir.

Üyeliğin aktif olabilmesi için ilgili taahhütnamenin doldurulması ve ıslak imzalı olarak (bir kereye mahsus)  Ödünç Verme Birimine teslim edilmesi gerekmektedir. 

Taahhütnameyi ayrıca Ödünç Verme Biriminden de talep edebilirsiniz.

Üniversitemiz mensubu olmayan kişiler sadece kütüphane içerisindeki basılı kaynakları (kitap, dergi, tez) inceleyebilir, izin verildiği ölçüde fotokopi çektirebilir fakat ödünç kitap alamazlar.

 

Not: Yukarıda koşulları belirtilen ve basılı kitapları ödünç almak için gerekli olan üyelik ile kütüphane e-kaynaklarına (online bilgi kaynakları) kampüs dışından erişim için kullanılan sisteme giriş birbirine karıştırılmamalıdır.

Basılı kitapları ödünç almak için kütüphaneye gelerek taahhütnameyi doldurmanız (bir kereye mahsus) gerekmektedir.

E-Kütüphane sistemine kütüphaneye gelmeden kendiniz (online olarak) giriş yapabilirsiniz.

 

 

Kütüphane Hesabım

Ödünç aldığınız basılı kitapları görebileceğiniz, iade süresi geçmemişse ve başkası tarafından ayırtılmamışsa iade süresini uzatabileceğiniz ve de hesabınıza tahakkuk etmiş cezalarınızdan haberdar olabileceğiniz Kütüphane Hesabım bölümü için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

Kütüphane Hesabım     Kütüphane Hesabım/Süre Uzatma (Video)

 

E-Kütüphane

Kütüphanemizin abone olduğu, araştırma ve ödevleriniz için kullanabileceğiniz binlerce kaynağa (e-kitap, e-dergi, makale, video vb.) kampüs dışından ya da dilediğiniz yerden erişebileceğiniz e-kütüphane portalına giriş için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

E-Kütüphane Giriş Linki 

 

 

 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [183.718]