CUMHURİYETİN 100. YILINDA BUÜ’LÜ AKADEMİSYENLERDEN KARMA PLASTİK SANATLAR SERGİSİ
 CUMHURİYETİN 100. YILINDA BUÜ’LÜ AKADEMİSYENLERDEN KARMA PLASTİK SANATLAR SERGİSİ

Bursa Uludağ Üniversitesinin (BUÜ) farklı birimlerinde görev yapan akademisyenler, Güzel Sanatlar Fakültesinin ev sahipliğinde Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle özel bir projeye imza attı.

BUÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları, Resim, Grafik Bölümleri ile Eğitim Fakültesi-Resim Öğretmenliği Bölümü, İlahiyat Fakültesi- İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu-Tasarım Bölümü’nden 24 akademisyenin 51 özgün eseriyle katıldığı karma plastik sanatlar sergisi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi fuaye alanında açıldı.

Programın açılış törenine BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Ali Sait Liman, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. Sergiyi gezen ve eserler hakkında bilgi alan Rektör Yılmaz, projede ve çalışmada emeği bulunan herkese teşekkür etti.

BUÜ’de plastik sanatlar alanında üretim yapan akademisyenlerin Cumhuriyetin 100. Yılına özel olarak hazırladığı sergi 1 hafta süreyle (27 Ekim - 2 Kasım 2023) ziyarete açık kaldı.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [09-Kas-2023]

Haber Görüntüleme : [627]