Fakültemiz ile Bursa’ mızda yaklaşık bir asırdır hazır yiyecek sektöründe harikalar yaratan Rifat Minare Konserve Fabrikası Koll. Şti. arasında işbirliği protokolü imzalandı
 Fakültemiz ile Bursa’ mızda yaklaşık bir asırdır hazır yiyecek sektöründe harikalar yaratan  Rifat Minare Konserve Fabrikası Koll. Şti. arasında işbirliği protokolü imzalandı

BUÜ Ziraat Fakültesi öğrencileri, Rifat Minare Konserve Fabrikası’nda staj yapabilecek. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Dekanımız Prof. Dr. İlhan TURGUT, Dekan Yardımcılarımız Doç. Dr. Nuray AKBUDAK, Doç. Dr. Hayrettin KUŞÇU ve Akademisyenlerimizin hazır bulunduğu törende  ve firma Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Minare arasında imzalanan protokol ile çeşitli tez uygulamaları ve araştırmaların yanı sıra Ziraat Fakültesinde üretilen ürünlerin değerlendirilmesi ve danışmanlık hizmeti verilmesi de mümkün olacak.

Protokol imza töreninde konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; firma ile karşılıklı işbirliği adımlarının atılması noktasında önemli bir protokol imzalayacaklarını kaydetti. Üniversitenin ciddi bir bilgi birikimine sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. A. Saim Kılavuz; “Mevcut akademik kadromuz sahip olduğu potansiyelin toplumla paylaşılması gerekiyor. İnşallah bunu yeni dönemde iyi bir şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Bu konuda bizlere destek verdiği için Rifat Minare firmasına teşekkür ediyorum. İş birliğinin taraflara, ülkemize ve insanlığa faydalar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Rifat Minare Konserve Fabrikası Koll. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Minare ise geçmiş dönemde öğretim görevlisi olarak üniversitelerde ders verdiğini kaydetti. Öğrencilerin eğitimlerinin geliştirilmesi konusunda firma olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduklarını söyleyen Nevzat Minare; “İnşallah yeni dönemde ve yeni akademisyenlerimizin katkıları ile öğrenciler çok daha istekli ve çok daha azimli olarak eğitimlerine devam edeceklerdir. Bizler de firma olarak bu konuda üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için çalışmalar yürütmek istiyoruz. Ziraat Fakültesi ile staj, bilimsel işbirliği ve ürünlerin değerlendirilmesi noktasında çalışacağız. Üniversite yönetimine bizlere bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyoruz” dedi.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [17-Ara-2019]

Haber Görüntüleme : [1.295]