Cezayir'den UAİK Ziyareti
 Cezayir'den UAİK Ziyareti

Cezayir'in Oran şehrinde bulunan Oran Bilim ve Teknik Üniversitesi yetkilileri 11.07.2023 tarihinde UAİK'e bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

UAİK Ofis Koordinatörü Seval Şahin ile ziyaret toplantısı gerçekleştiren Dr. Benkhedja ve Dr.Bentata  iki üniversite arasında, özellikle Mühendislik ve Kimya gibi fen bilimleri alanında üniversitemizle ortaklık kurmak istediklerini dile getirmiştir.

BUÜ hakkında muhataplarına bilgi veren Şahin, 15 fakülte hakkında paylaşımlarda bulunmuş, 6500 civarında uluslararası öğrenciyle üniversitemizin Türkiye'de 4. sırada bulunduğunu belirtmiş, Cezayir uyruklu öğrencilerin dağılımdaki payı hakkında bilgi vermiştir. Ayrıca ikili işbirliği anlaşmalarımız ve uygulama süreçleri hakkında prosedürü açıklamıştır.

Toplantı sırasında iki ülke arasında gelişen ilişkilere değinilmiştir. Yetkililer, üniversitelerinin karşısında açılan T.C. Oran Başkonsolosluğu'nun faaliyete geçmesinden çok memnun olduklarını dile getirmişlerdir. Buna bağlı olarak akademik diplomasi konusunda üniversitemizin gayretleri hakkında bilgi verilmiştir. 

 

 

 

 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [11-Tem-2023]

Haber Görüntüleme : [142]