Ürdün Büyükelçiliği Kültür Ataşesi ziyareti
 Ürdün Büyükelçiliği Kültür Ataşesi ziyareti

Haşimi Ürdün Krallığı Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Sn. Buthaina Saleh Al-Share' ve asistanı Ahmad Alqudah 17.10.2022 tarihinde üniversitemize bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

UAİK Ofis Koordinatörü Öğr. Gör. Seval Şahin tarafından kabul edilen büyükelçilik yetkililerine üniversitemiz hakkında bilgilendirme yapılmıştır. 

Üniversite-sanayi işbirliği konusuna özel ilgi gösteren yetkililer, Ürdünlü öğrenciler için Türkiye'nin oldukça cazip olduğunu, BUÜ'nün ise sahip olduğu potansiyeller sayesinde üniversitemiz ile verimli işbirlikleri oluşturulabileceğini dile getirmiştir.

Ürdünlü öğrenciler ile de görüşme fırsatı bulan yetkililer, uluslararası öğrencilerin üniversitemiz ve Bursa hakkında izlenim ve tecrübeleri hakkında bilgi almıştır. Öğrenciler Tıp Fakültesi'nde aldıkları eğitimin oldukça güçlü  olduğunu ve alanında tanınmış akademik kadrosu sayesinde donanımlı bir şekilde mezun olduklarını paylaşmışlardır. Uluslararası İlişkiler öğrencisi de bölümdeki eğitimden oldukça memnun olduğunu söylemiştir. Öğrenciler, genel itibarla üniversitenin sunduğu imkânlardan çok memnun olduklarını ve BUÜ’yü uluslararası öğrencilere kesinlikle tavsiye ettiklerini belirtmişlerdir.

 

 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [18-Eki-2022]

Haber Görüntüleme : [354]