Ödünç Verme Hizmeti

Ödünç Verme Birimi Ana Bina 1.katında yer almaktadır.

Ödünç Verme hizmetlerinde etkili ve eşit hizmet verme anlayışı güdülmektedir.

Bursa Uludağ Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencileri kütüphanemizin doğal üyesi olup, üyeliğin aktif olabilmesi için ilk kullanımda bir sefere mahsus olmak üzere taahhütname doldurmaları gerekmektedir. (Bursa Uludağ Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı Gereği)

Ödünç-İade ve Uzatma:

BUÜ Kütüphanesi Ödünç Verme Biriminden, kaynak taraması yapabilir, ödünç kitap alabilir, üzerinizdeki kitapları iade edebilir ya da kitaplarınız için uzatma talebinde bulunabilirsiniz.

Uzatma talebi, bir başka okuyucu ilgili kitabı kendi adına ayırtmadıysa bir kitap için en çok 3 kez gerçekleştirilebilir.

Kullanıcılar, genel koleksiyondan ödünç aldıkları günü geçmemiş materyalleri, web sayfamızda yer alan kütüphane hesabım (https://tarama.uludag.edu.tr) bölümünden uzatabilirler.

Kütüphane Hesabım bölümü üzerinden ödünç aldığınız kitapları görebilir, iade süresi geçmemişse iade süresini uzatabilir ve hesabınıza tahakkuk etmiş cezalarınızdan haberdar olabilirsiniz.

Aynı işlemleri BUÜ Kütüphanesi Ana Bina 1.katında yer alan self-check makinesi ile de gerçekleştirmek mümkündür.

Telefon ya da e-posta ile uzatma işlemi yapılmamaktadır.


Genel koleksiyondan ödünç alınan her bir materyal için günlük 50 kuruş , rezerv koleksiyondan ödünç alınan her bir materyal için ise saatlik 50 kuruş gecikme cezası alınır.

Ayrıca Ödünç Verme Bankosunun açık olduğu saatlerde, Personel veya Öğrenci gecikme bedelini Kendi Kartı ile de ödeyebilir. 
 

Kayıp Kitap İşlemleri:


BUÜ Kütüphanesinden ödünç aldığınız bir materyali kaybetmeniz durumunda, kaybedilen kitabın birebir aynısını temin etmeniz gerekmektedir.

Basımı tükenen bir yayın ise, kayıp kitap formu doldurularak, BUÜ Kütüphanesi Kayıp Kitap kuralları uygulanır. 

Sorularınız için (0224) 294 04 91 numaralı telefonu arayabilir ya da

bize e-posta (odunc@uludag.edu.tr)  yoluyla ulaşabilirsiniz.

 

odunc@uludag.edu.tr
0224 294 04 91

 

 

 

 

 

Ödünç Verme Birimi Tanıtımı (Video)      

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [56.621]