ACARINDEX - Akademik Araştırmalar İndeksi Veritabanı Deneme Erişimi

ACARINDEX Veritabanı Deneme Erişimine Açılmıştır.

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 15 Aralık 2023

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim  Kampüs Dışı Erişim Detaylı Bilgi ve Kılavuz 

Veritabanına erişim için kurumsal e-posta adresinizle (@uludag.edu.tr ya da @ogr.uludag.edu.tr) bir seferliğine mahsus olmak üzere kayıt olmak gerekmektedir.

Hakkında:

ACARINDEX; Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme, Fen Bilimleri ve Matematik, Filoloji, Güzel Sanatlar, Hukuk, İlahiyat, Mimarlık Planlama Tasarım, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler, Spor Bilimleri ve Ziraat ve Orman ve Su Ürünleri alanlarının tamamında standartları karşılayan dergileri endekslemektedir.

Veritabanında Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölge ve ülkelerinden akademik dergiler bulunmaktadır.

ACARINDEX veri tabanında 3306 akademik dergi, 968 bin makale ve 22 milyona yakın atıf yer almaktadır ve sürekli güncellenmektedir.

ACARINDEX’e üye girişi yapılarak arama sonuçlarını genişletilmiş olarak görülebilir, favoriler seçilebilir ve varsa dergi imtiyazı alınabilmektedir.

Kurumsal abonelik kapsamındaki üyeler veri tabanına sınırsız erişim hakkına sahip hale gelmekte ve sınırsız dergi, makale, atıf ve yazar araması yapabilmektedirler.

ACARINDEX; etkili ve hızlı işleyen yazılımı, sade tasarımı ve mobil uyumlu arayüzüyle bilimsel bilginin hızla yayılmasına katkıda bulunmakta ve her gün dünya genelinden on binlerce araştırmaya kaynak sağlamaktadır.

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [19-Eki-2023]

Duyuru Görüntüleme : [534]