BURSA TİCARET BORSASI VE İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

BURSA TİCARET BORSASI VE İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa TB Meclis Başkan Yardımcısı Gökhan Onur ile Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derda Küçükalp arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol doğrultusunda tarım sektöründe faaliyet gösteren üye firmalar başta olmak üzere, bölgede faaliyetlerini sürdüren KOBİ’lerin ve üreticilerin mevcut iş süreçlerinin verimini artıracak yetkinlikler ve teknolojilerle donatılmasına katkı koyacak eğitimler, Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri tarafından çevrimiçi olarak verilecek. Protokol aynı zamanda, geleceğe dönük ortak projelerin ve işbirliklerinin de güçlenmesinde rol oynayacak.

İmza töreninde konuşan Bursa TB Meclis Başkan Yardımcısı Gökhan Onur, online akademi projesinin girişimcilik ekosistemi içerisinde gelişim platformu olarak hazırlandığını söyledi. Şirketlerin dünya ile rekabet edebilmek için kendilerini geliştirmek, yenilemek zorunda olduklarına dikkat çeken Onur, “Girişimcilik ve yenilikçilik, ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücü kazanmanın, verimlilik artışı sağlamanın, ekonomik olarak büyüme ve gelişmenin en temel unsurları arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz proje ile öncelikle tarım sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin, KOBİ’lerimizin, gençlerimizin ve üreticilerimizin işletmelerini yeni dönemin ihtiyaçlarına göre dizayn etmesine imkân tanıyacak ve girişimcilik yönlerini geliştirecek eğitim faaliyetleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu vesileyle üniversite-sanayi iş birliğine katkı sağlayacak protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derda Küçükalp, Bursa Ticaret Borsası ile iş birliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Üniversitelerin yalnızca akademik eğitim veren kurumlar olmadığını belirten Küçükalp, “Bursa Uludağ Üniversitesi olarak üniversite-sanayi iş birliğini geliştirecek bu tür projelerin içerisinde yer almayı önemsiyor, önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Üniversitemizin bilgi birikimiyle Bursa Ticaret Borsası gibi kurumlarımızın imkanlarını bir araya getirerek, ülke ekonomisinin lokomotif kenti olan Bursa’mızın ekonomisine, toplumsal yapısına katkı koyacak olmaktan dolayı da son derece mutluyuz” diye konuştu.

 

                                              

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [08-Mar-2021]

Haber Görüntüleme : [414]