Türkiye-Azerbaycan Öğretmenlerinin 1. Eğitim Zirvesi Fakültemizde Gerçekleştirildi
 Türkiye-Azerbaycan Öğretmenlerinin  1. Eğitim Zirvesi Fakültemizde Gerçekleştirildi

Bursa Azerbaycan İnovasyon ve Dayanışma Derneği ve Azerbaycan Genç Öğretmenler Derneğinin (AGMA) ortaklaşa düzenlediği, Bursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Bursa'da gerçekleşen "Türkiye-Azerbaycan Öğretmenlerinin  1. Eğitim Zirvesi" projesi kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi Azerbaycan Kültür ve Sanat Topluluğu tarafından "Azerbaycan -Türkiye Eğitim Sisteminde Yükselen  Eğilimler" konulu konferans düzenlendi. "Öğrenci Ruh Sağlığı-Bulling", "Okul ve öğrenci güvenliği", "Eğitimde Bilişim" ve "Okul-Aile İlişkileri"  başlıklı konuların görüşüldüğü etkinliğe öğretim görevlileri, öğretmenler ve öğrenciler katılım gösterdiler.

Etkinlik, Bursa Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Çiftçi hocanın açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz kendi konuşmasında proje için güzel temennilerde bulundu. 

Etkinlikte, Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ABD' dan Prof. Dr. Şükrü Ada, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Berkay Aydın, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden Dr. Banu Elmastaş Dikeç, Kimya öğretmeni ve aynı zamanda Azerbaycan Genç Öğretmenler Derneği Başkanı Rufat Asadzada ve ADA Okulu kimya öğretmeni Kamran Mammadli konuşmalarını yaptılar. 

Programın sonunda konuşmacı hocalara teşekkür plaketi takdim edildi.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [13-Haz-2022]

Haber Görüntüleme : [257]