Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Uludağ Üniversitesi öğrencileri, küstah bakanı kınadı

Haber Tarihi : 25-12-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte bir araya gelen öğrenciler önceki gün haddini aşan açıklamalarda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed’i kınadı. Öğrenciler açıklamasında; “Tarihe mal olmuş bir şerefi, tarihin çöplüğünde kaybolacak güruhlar zedeyelemez” dedi.

Uludağ Üniversitesi’ndeki 150’den fazla öğrenci topluluğunun bağlı olduğu Kültür Sanat Toplulukları Birliği, Bilim Toplulukları Birliği, Mesleki Topluluklar Birliği ve Spor Toplulukları Birliği ortak bir basın açıklamasında bulundu. Üniversite Öğrenci Yemekhanesi önünde toplanan ve ellerinde Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa yazılı pankart bulunduran gençler, gerçek dışı ifadeler kullanan BAE Dışişleri Bakanı Zayed’i protesto etti.

Topluluklar adına konuşan İlahiyat Fakültesi Temsilcisi Mehmet Ali Keşkil, yaptığı açıklamada Uludağ Üniversitesi öğrencileri olarak bu konudaki duyarlılıklarını tüm dünyaya deklare etmek istediklerini vurguladı. “Biz değerlerimizle varız ve bu değerler için yaşarız” diyen Keşkil; “Geçtiğimiz günlerde Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Bin Zayed, Çöl Kaplanı Fahreddin Paşamızın onurunu lekeleme girişiminde bulunmuştur. Bilinsin ki, tarihe mal olmuş, tarihe kazınmış hiçbir onur ve şeref, tarihinde çöplüğünde yok olacak güruhlarca zedelenemez. Bugün burada Cihan Harbi’nin şanlı kahramanı, Medine Müdafisi, çöl kaplanı Fahreddin Paşa’nın askerlerine hitabını ve yeminini okuyarak kendisini anacağız” şeklinde açıklamada bulundu.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)