Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Meslek yüksekokullarının kalitesi tescilleniyor

Haber Tarihi : 09-10-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi yönetimi tarafından önceki yıl başlatılan kalite çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor. Büyükorhan Meslek Yüksekokulu da kalite belgesi almaya hak kazandı. Orhangazi, Sosyal Bilimler ve Mustafakemalpaşa MYO’nun ardından bir yıl içerisinde Büyükorhan MYO’da İSO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini aldı.

Uludağ Üniversitesi’nin 2016 yılında başlattığı ‘Toplam Kalite Hareketi’, meslek yüksekokullarına önemli kazanımlar getirdi. Tüm meslek yüksekokullarında başlatılan çalışmalar çerçevesinde sadece 1 yılda 4 meslek yüksekokulu kalite belgesi almaya hak kazandı. Son olarak Büyükorhan MYO’yu denetleyen belgelendirici kuruluş yetkilileri, okulda yapılan iyileştirme ve kalite faaliyetlerinin tümü için olumlu rapor verdi. Büyükorhan MYO yönetimi, kalite belgesini okulda düzenlenen törenle teslim aldı.

DAŞKIN: KALİTE ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Kalite belgesi hakkında açıklamalarda bulunan Büyükorhan MYO Müdürü Doç. Dr. Ruziye Daşkın, “Önceki yıl üniversite olarak başlatılan kalite çalışmalarına bizler de katıldık. Kurum olarak gerekli tüm çalışmaları eksiksiz tamamladık ve süreci en iyi şekilde geride bıraktık. Yapılan denetimden başarı ile çıkan yüksekokulumuz, ISO 9001:2015 Kalite belgesi almaya hak kazandı. Meslek yüksekokulumuz; kaliteli ve uygulamalı eğitim-öğretim ve idari hizmet anlayışıyla, ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikte bireyler yetiştirmek gibi önemli bir görevi kararlılık ile yürütmektedir. Aldığımız ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile bu sorumluluğumuz bir kat daha artmıştır. Bizlere destek olan ve her türlü imkânı sunan başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Yusuf Ulcay’a, rektör yardımcılarımıza ve tüm yönetim kademesindeki herkese teşekkür ediyoruz. Bu belge kalite çalışmalarımızı sonlandırmayacak, aksine daha da ileriye götürmek için bizlere yol gösterici olacaktır" dedi.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)