Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Uludağ Üniversitesi spor takımları başarıya doymuyor

Haber Tarihi : 28-07-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Spor Takımları son yıllarda yükselen başarı çizgisini bu yıl da Avrupa’ya taşıdı. UÜ Spor Takımı, 24 – 27 Temmuz tarihleri arasında Portekiz’de düzenlenen “Avrupa Üniversiteler Şampiyonası – 2017” de (EUSA-2017) Badmintondan sonra Tekvando, Judo ve Karatede de üst üste madalyalar kazandı.

Judoda 18 ülke ve 103 üniversiteden 195 sporcu, karatede 21 ülke ve 108 üniversiteden 220 sporcu, tekvandoda 14 ülke ve 83 üniversiteden 157 sporcunun, badmintonda ise 11 ülke ve 16 üniversitenin katıldığı EUSA-2017’ye Uludağ Üniversitesi 22 sporcu ile katıldı. Uludağ Üniversitesi EUSA-2017’de badminton dâhil 4 branşta; 6 altın, 1 gümüş ve 9 bronz madalya kazanarak toplamda 16 madalya ile Avrupa’da altın yılını yaşadı.

TEKVANDODA FİRE YOK…

EUSA-2017’deki tekvando müsabakalarına 6 sporcu ile katılan Uludağ Üniversitesi 1 altın, 5 bronz madalya kazandı. Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda Dünya 2.liği kazanan Uludağ Üniversitesi sporcusu Hatice Kübra İlgün’den yoksun bir kadroyla EUSA-2017’ye katılan 6 sporcu da madalya kazanarak Türkiye’ye eli boş dönmediler. Antrenörlüğünü Mustafa ASLAN ve İdareciliğini Erkan Suveydas’ın yaptığı UÜ Bayan Tekvando Takımı’nda Sümeyye İloğlu altın madalya kazanırken, Burcu Özlü, Elif Kalem ve Gülsüm İnan bronz madalya aldı. Erkeklerde ise Bektaş Gökalp ve Yunus Doğan bronz madalya alan sporcular oldu. Ayrıca UÜ Tekvando Takımı da takım halinde 3.’lük elde etmeyi başardı.

KARATEDE İLK ALTIN MADALYA

EUSA-2017’ye Tolga Macar, Batuhan Gürel ve Eray Şamdan’dan oluşan 3 sporcu ile katılan Uludağ Üniversitesi Karate Takımı, 1 Altın 1 bronz olmak üzere toplamda iki madalya kazandı. İdareciliğini Spor Müdürü Okt. Tuncer Topsaç’ın yaptığı, Dr. Güfat Arslan’ın Spor Hekimi olarak katıldığı ekipte; Eray Şamdan 60 kilo kumitede 1.’lik kürsüsüne çıkarak Uludağ Üniversitesi tarihinde karate branşındaki ilk altın madalyayı kazandı. Tolga Macar ise 67 kilo komitede bronz madalya kazandı.

 

JUDO TAKIMI DA BOŞ GEÇMEDİ

Uludağ Üniversitesi Judo Takımı ise kilosunda Türkiye 1.si ve ‘2017 TAIPEI Summer  Üniversiade’da Türkiye’yi temsil edecek olan Damla Çalışkan’ın ilk turda elenmesine rağmen Bedrettin Baha Çamlıbel, Kamil Berkay Poyraz ve Şehnaz Güz’den oluşan sporcularıyla mücadeleyi son güne kadar sürdürerek 1 gümüş madalya kazanmayı başardı. İdareciliğini Spor Takımları Koordinatörü Kenan Uzel’in yaptığı sporculardan Şehnaz Güz 49 kiloda gümüş madalyanın sahibi oldu. HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)