Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Geleceğin bilim adamları sertifikalarını aldı

Haber Tarihi : 27-06-2017
Uludağ Üniversitesi

 

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi tarafından 12-23 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ilk dönem Maker Yaz Okulu Programı tamamlandı. Yaz Okulu’nu başarı ile bitiren 9 - 16 yaş grubundaki toplam 58 öğrencinin sertifikaları düzenlenen tören ile kendilerine teslim edildi.

Öğrencilerin ve ailelerinin katıldığı törende konuşan ULUTEK Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kanık, iki yıldır sürdürdükleri Maker Yaz Okulu uygulamasının çocuklar üzerinde çok sayıda olumlu etki oluşturduğunu söyledi. Bu dönem gerçekleştirdikleri program için çok daha iyi hazırlandıklarını vurgulayan Prof. Dr. Mehmet Kanık; “Çocuklarımız bu yaz okulunda çok harika eserler meydana getirdiler. İlk dönem gelenler için de maker aşısı yaptık. Özellikle 10 yaş üzerinde olan çocuklarımıza aynı zamanda geleceğin mucidi, girişimcisi adayı olarak bakıyoruz. Dünya üzerinde önemli buluşlarını 18 yaş altında yapan ve teknolojiye yön veren çok sayıda girişimci bulunuyor. İnşallah burada aldıkları eğitimler sayesinde bizim çocuklarımız da böyle önemli girişimlerde bulunacaklar. Umarım burada verilen eğitim sadece bu dönem ile sınırlı kalmaz” diye konuştu.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

2017 Yaz dönemi için ikişer haftalık toplam 5 farklı program hazırladıklarını belirten Kanık, “Eğitimlerimizin ilk dönemini böylelikle geride bırakmış olduk. Geriye 4 program daha kaldı. İlk programa gelen öğrencilerimiz ve aileleri, verilen eğitimi görünce sonraki programlara da devam etmeyi arzuluyorlar. Yaz dönemi boyunca düzenleyeceğimiz yaz okullarına tüm Bursalı çocuklarımızı ve ailelerini bekliyoruz” dedi.

ÇOCUKLAR YAZ OKULUNU ÇOK SEVDİ

ULUTEK Maker Çocuk Atölyesi’nde ‘Robotik, Elektronik Kodlama, 3D Tasarım ve Ahşap programında eğitim alan öğrencilerden 10 yaşındaki Ali Poyraz Gümüş, yaz okulunun çok keyifli ve bilgilendirici geçtiğini söyledi. Elektronik program ve tasarımlar konusuna ilgi duyduğunu aktaran Gümüş, gelecekte programlama ve bilgisayar üzerine tasarımlar yapmayı planladığını aktardı. Öğrencilerden Ömer Kaan Çelik de yaz tatilinde burada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve ailesinin izin vermesi durumunda tekrar gelmeyi arzuladığını belirtti.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)