Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Öğretmenliğe geçmeyi düşünenlere pedagojik formasyon fırsatı

Haber Tarihi : 14-06-2017
Uludağ Üniversitesi

Öğretmenliğe geçmeyi düşünenlerin alması gereken pedagojik formasyon eğitimleri için başvurular 15 Haziran Perşembe günü başlıyor.

Eğitim Fakültesi’nde bölümü olmayan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen atanan bölümlerde okuyan ya da mezun olmuşlardan öğretmen olmak isteyenlerin atanabilmelerinin önemli koşullarından biri olan pedagojik formasyon eğitimleri Uludağ Üniversitesi’nde 2017-2018 eğitim öğretim döneminde yapılacak.

Uludağ Üniversitesi Senatosu, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonu itibariyle mezuniyet aşamasında olan öğrenciler ve mezunlara yönelik Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için 2500 kontenjan belirledi.

Pedagojik formasyon eğitiminden yararlanmak isteyenlerin Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine başvurarak 20 Haziran 2017 tarihine kadar önkayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Demirel, pedagojik formasyon eğitiminin 2017-2018 eğitim öğretim döneminde 14’er haftalık iki dönem halinde yürütüleceğini ve eğitimin sonunda sertifika verileceğini söyledi.

Programın uygulamasında Uludağ Üniversitesi Kredili Ön Lisans ve Lisans Yönetmeliği kurallarının geçerli olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Demirel, teorik derslere yüzde 70, uygulamalı derslere yüzde 80 devam zorunluluğu bulunduğunu bildirdi.

2017-2018 döneminde formasyon eğitimi için 2500 kişilik kontenjan belirlediklerini ifade eden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demirel,  kontenjanın yüzde 75’ini Uludağ Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarına, yüzde 25’ini ise diğer üniversite öğrencilerine ayırdıklarını söyledi.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu  http://www.uludag.edu.tr/egitim/default/haber/3200 adresinden alınabilecek.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)