Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Uludağ Üniversitesi’nden başarılı sporculara ‘Teşvik Ödülü’

Haber Tarihi : 24-05-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, üniversite olarak ödül yönetmeliği kapsamında, ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı kazanan sporculara, takımlara ve akademisyenlere ‘Spora Teşvik Ödülleri’ vereceklerini açıkladı.

Uludağ Üniversitesi Spor Ödülleri 2017 Töreni Üniversite Çamlık Yemekhanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, rektör yardımcıları, akademisyenler, spor yöneticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Ödül töreninin açılışında konuşan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, 3. Nesil Üniversite hedefiyle bilimsel araştırmalara, akademik kalitenin yükseltilmesine ve sosyal aktivitelerin arttırılmasına büyük önem verdiklerini vurguladı. Üniversitede bu kapsamda spora ve spor yapan öğrencilere de ciddi bir desteğin ortaya çıktığına işaret eden Rektör Yusuf Ulcay; “Uludağ Üniversitesi olarak 2016 yılı içerisinde üniversitelerarası müsabakalarda 23 branşta 25 takımla yarıştık. Takım halinde toplam 5 kupa kazandık. 2017 yılında ise üniversitelerarası müsabakalara 25 branşta 39 takım ve 299 sporcu öğrenci ile katıldık. 3 dalda şampiyonluk olmak üzere kupa sayımızı 9’a çıkardık. Badminton, Wushu ve Tekvando spor branşlarında Türkiye şampiyonlukları elde ettik. Ayrıca 4 takımımız önümüzdeki Haziran ve Temmuz aylarında üniversitemizi ve ülkemizi Avrupa Üniversitelerarası Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazanmıştır. Tüm sporcularımızda gurur duyuyor ve hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum” dedi.

REKTÖRDEN SPORCULARA MÜJDE

Üniversite yönetimi olarak bundan sonraki süreçte de öğrencilerin spor yapmaları için yeni yatırımları hayata geçirmeye devam edeceklerinin altını çizen Rektör Yusuf Ulcay, başarı kazanan öğrenciler ve akademisyenler için de ödül teşvik sistemini hayata geçireceklerini kaydetti. Ulcay konuşmasına şöyle devam etti: “Sportif altyapıya ve sporcularımıza desteklerimizi arttırarak sürdüreceğimizi belirtmek istiyorum. Buradan da tüm öğrenci ve akademisyenlerimize bir müjde vermek istiyorum. Uludağ Üniversitesi olarak ödül yönetmeliği kapsamında, ulusal ve uluslararası alanda derece elde eden öğrencilerimize, takımlarımıza ve hocalarımıza Rektörlük olarak Spora Teşvik Ödülleri uygulamasını başlatacağız.”

Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör ise Bursa’da spor konusunda çok güzel yatırımların yapıldığını belirtti. Özellikle son yıllarda çıtanın çok yukarılara çıkarıldığını aktaran Vali Yardımcısı Güngör; “Spor yatırımlarındaki en önemli amaç, gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesidir. Sporun faydaları saymakla bitmiyor. Spor, sınır tanımıyor. Barış ve kardeşlik duygularını geliştiriyor. Buradaki öğrenci kardeşlerimiz de gittikleri turnuva ve yarışlarda bizleri temsil ediyorlar ve gururumuz olmaya devam ediyorlar. Elde ettiğiniz başarılardan dolayı sizlerle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

SPORCULARIN EKSİKLERİ GİDERİLİYOR

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ da konuşmasında sporcu olmanın bir şans olduğunu vurguladı. Sporda ailenin ve hocaların desteğinin de önemli olduğunu söyleyen Abdullah Karadağ; “Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden itibaren spor yapmak isteyenler ve sporcular için her türlü imkânları sağlamaya çalışıyoruz. Tüm ilçelerimizde 365 kullanılan havuzlar yaptırdık. Okullarımıza her türlü desteği veriyoruz. Spor yapmak isteyen gençlerimizin eksik bir şeyi kalsın istemiyoruz. Sizlere aldığınız başarılardan dolayı tebrik ediyor, ailenize ve hocalarınıza da verdikleri destekler nedeniyle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Düzenlenen Spor Takımları Ödül Töreni’nde, Uludağ Üniversitesi’nde bulunan ve aktif olarak faaliyet gösteren 28 takım ile 336 öğrenciye katıldıkları turnuvalar ve elde ettikleri başarılar nedeniyle teşekkür belgeleri takdim edildi.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)