Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Meslek yüksekokullarında kalite eğitimleri başladı

Haber Tarihi : 22-05-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi, yüksekokullarda kalite anlayışının hâkim olması ve ISO 9001 belgesine tüm meslek yüksekokulların sahip olması amacıyla TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimleri’ne start verdi.

 Uludağ Üniversitesi, meslek yüksekokullarında toplam kalite yönetim sitemlerini hayata geçirmek adına “kalite” eğitimlerine başladı. UÜ Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Tayar’ın yürüttüğü kalite belgelendirme sürecinin hazırlık aşaması tamamlandı. Rektörlük B Salonu’nda meslek yüksekokulları kalite temsilcilerinden oluşan toplam 48 akademik ve idari personelin katılımı ile ilk eğitim TSE Baş Araştırmacısı ve Eğitim Uzmanı Necati Karahan tarafından verildi.  

TAYAR: KALİTE ANLAYIŞININ TÜM OKULLARIMIZA YAYILMASINI HEDEFLİYORUZ

Yapılan ilk toplantıda katılımcılara bilgilendirmede bulunan MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Tayar; “2017 yılı içinde yüksekokullarımızın kalite yönetim sistemi belgelerine sahip olmasını hedefliyoruz. Amacımız tüm meslek yüksekokullarımızın ortak kalite bakış açısına sahip olmasını sağlamaktır. Şuanda kalite belgesine sahip olan yüksekokullarımız da var. Ancak bizim hedefimiz tüm meslek yüksekokullarımızın kalite belgesi almasını sağlamak. Önemli olan kalite anlayışının okullarımızda yerleşmesi ve bu hedef doğrultusunda çalışmaların sürdürülmesidir. Ülkemiz Üniversiteleri arasında ilk olarak hayata geçirilecek olan bu uygulama hepimizi heyecanlandırmaktadır. ” diye konuştu.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)