Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Uludağ Üniversitesi öğrencileri Avrupa yolcusu

Haber Tarihi : 27-03-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi, eğitimlerinin bir ya da iki dönemini Avrupa üniversitelerinde yapmaları için öğrencilerini değişim programları ile Avrupa üniversitelerine göndermeye devam ediyor. Geçen yıl sadece güz döneminde 149 öğrenciyi yurtdışına gönderen Uludağ Üniversitesi 2017-2018 güz döneminde yüzde 90’lık artışla 280 öğrenciyi Erasmus programından yararlandıracak. Üniversite, akademik yılın tamamında ise 400 öğrenciyi Avrupa’ya göndermek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Erasmus değişim programıyla 2017-2018 güz döneminde yurtdışında eğitim görmeye hak kazanan öğrencilere oryantasyon eğitimi verdi.

Rektörlük A Salonunda yapılan eğitimde, hareketlilikten yararlanacak öğrencilere süreç ve hibelerle ilgili bilgi verildi.

Yapılan son çalışmaları değerlendiren Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Kaynaklı,  her yıl daha fazla öğrencinin yurtdışı eğitim fırsatından yararlanmasını sağlamak üzere Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin yoğun bir tempoyla çalıştığını, sadece son 3 ayda 10 yeni üniversiteyle ikili anlaşma imzalandığını söyledi. Prof. Kaynaklı, Avrupa’yla kurumlar arası ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla ikili işbirliklerin başlatılmasını amaçlayan çalıştayların ikincisinin de nisan ayı içerisinde yapılacağını belirtti.

YÜZDE 90’LIK ARTIŞ

Uludağ Üniversitesi, 2016-2017 akademik döneminde toplam 272 öğrenciyi Erasmus değişim programıyla Avrupa’daki çeşitli üniversitelere gönderdi. Aynı yıl güz döneminde 149 öğrenciyi gönderen Üniversite bu yıl ise yüzde 90’lık bir artışla güz döneminde göndereceği öğrenci sayısını 280’e yükseltti. Üniversite, güz ve bahar dönemleri toplamında ise 400 öğrenciyi Avrupa üniversitelerine göndermeyi hedefliyor. HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)