Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Beyinler çalkalanacak, fikirler uçuşacak...

Haber Tarihi : 03-03-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi, araştırma- geliştirme yeteneğini ve proje potansiyelini olası partnerlerine sunmaya hazırlanıyor.

Üniversitenin araştırma ve projeleri, 15-16 Mart tarihlerinde VI. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri adıyla düzenlediği etkinlikte, bir anlamda görücüye çıkacak.

Görükle Yerleşkesindeki Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte, üniversite ile sanayi "3. nesil üniversite" vizyonu çerçevesinde bir araya getirilecek ve Üniversitede halen yürütülen veya yürütülmesi planlanan projeler kamu ve özel sektöre tanıtılacak.

FÜTÜRİST TARHAN, UFUK AÇACAK

İki gün sürecek etkinlikler boyunca, katılımcıların ufkunu açmayı ve yaratıcı gücünü harekete geçirmeyi hedefleyen altı söyleşi, sunumlar, poster sergileri ve iyi fikir yarışması düzenlenecek.

Söyleşilerden birine, fütürizm üzerine yaptığı çalışmalar, sürdürülebilir geleceğe dönük tasarladığı iş modelleri ve uygulamaları ile tanınan Ufuk Tarhan katılacak. Özellikle “dijitalleşme” konusunda şirketlere strateji, tasarım- danışmanlık, uygulama, avatarlık hizmetleri veren bir şirketi bulunan fütürist  Ufuk Tarhan, geleceğin başarılı insan modeli “T-İnsan” konulu bir söyleşi yapacak.

“4.SANAYİ DEVRİMİ”

“4. Sanayi Devrimi” oturumu sanayi ve akademinin katılımı ile gerçekleştirilecek.  Siemens firmasından Çağlar Özer, TOFAŞ’tan Özgür Çetinoğlu ve Altınay Robot’tan Ömer Eren,  endüstri alanındaki son gelişmelerden bahsedecek.

“BİLİŞİM VE BİLGİ GÜVENLİĞİ”

“Bilişim ve Bilgi Güvenliği” oturumu TÜBİTAK, HAVELSAN, NETAŞ ve akademisyen konuşmacılarla gerçekleştirilecek. Oturuma, Doç. Dr. Bilgin Metin, Uğur Çağal, Salih Talay ve TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Orkun Hasekioğlu katılacak.

UZAY VE HAVACILIK

"Uzay ve Havacılık" oturumunda eski Enerji Bakanı Dr. Hilmi Güler, Suriyeli Astronot Muhammed Faris, TUSAŞ Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve B-Plas A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Celal Gökçen konuşmacı olarak yer alacak.

"Yaşamın Her Alanında Teknoloji" ve “Bilim ve Teknoloji” oturumlarında eğitim, spor, sağlık ve tasarım alanlarındaki teknoloji kullanımı hakkında bilgiler sunacak olan konuşmacılar ise Prof. Dr. Soner Yıldırım, Prof. Dr. Özcan Erel, Prof. Dr. Michael Clark, Doç. Dr. İrfan Günsel, Doç. Dr. Züleyha Alper, Dr. Anıl Aşık ve Bager Akbay…

“Eğitimde STEM Uygulamalar”ı oturumundaki konuşmacılarımız daha iyi bir eğitim için STEM, MAKER, Kodlama ve eğitimde yeni trendlerden bahsedecek. Oturumda Doç. Dr. Selçuk Özdemir, Yrd. Doç. Dr. Devrim Akgündüz, Zafer Karadayı ve Mustafa Kocamanoğlu yer alacak.

İYİ FİKİR YARIŞMASI

Uludağ Üniversitesi öğrencileri, Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri kapsamında düzenlenecek "İyi Fikir Yarışması"nda fikir ve iş projeleriyle jüri önünde ter dökecek. Yarışmada, birinciye 10 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye de 2 bin 500 lira ödül verilecek. Ayrıca dereceye girenlere 150 bin, 75 bin ve 30 bin lira iş fikri desteği sağlanacak.

Uludağ Üniversitesi’nin; Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, BEBKA, UU TTO ve TEB ile ortaklaşa düzenlediği VI. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri, Durmazlar AŞ ve BTSO başta olmak üzere Bertaş, btm, Korteks, Mako Magnetti Marelli, TOFAŞ, Line TV ve Bursa TV sponsorluğuyla gerçekleştirilecek.

 AYRINTILI BİLGİ VE PROGRAM İÇİN TIKLAYINIZ  http://arge.uludag.edu.tr

SUNULACAK POSTERLER

 

 HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)