Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Türkçe ve Bilgisayar öğretmeni adaylarına özel burs

Haber Tarihi : 15-02-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği ve Bilgisayar Öğretmenliği bölümlerine ilk üçte yerleşmeyi başaran en yüksek puanlı öğrenciler aylık 500 TL burs almaya hak kazanacak. İlk senenin sonunda not ortalamasını 3,5’un üstünde tutan en başarılı iki öğrenciye de 750 TL burs bağlanacak.

Uludağ Üniversitesi’nin başlattığı başarılı öğrencilere burs kampanyasına bir destek de Büke Eğitim Kurumları’ndan geldi. İmzalanan burs protokolüne göre UÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerini seçecek en yüksek puanlı 3’er öğrenciye 9 ay süreyle 500 TL burs verilecek. Başarılı olan ve not ortalamasını 2,5’un üstünde tutturan öğrenciler mezun oluncaya kadar burslarını almaya devam edecek. Not ortalamasını 3,5’un üstüne çıkan en başarılı 2 öğrenciye ise ayrıca 750 TL başarı bursu verilecek.

Başarı bursu protokolü UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Büke Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Büke, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Demirel, akademisyenler ve okul yöneticilerinin katılımıyla imzalandı.

HEDEF; BAŞARI BURSUNU HER FAKÜLTEYE VE YÜKSEKOKULA YAYMAK

Törende konuşan UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, burs kampanyasının her geçen gün büyüdüğünü ve farklı fakülte ile bölümlerde de uygulanmaya devam edeceğini belirtti. Şubat sonuna kadar burs protokolleri imzalamaya devam edeceklerinin bilgisini veren Rektör Ulcay; “2017-2018 ÖSYM sınav sonuç puanına göre Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü ve Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü’nü seçecek öğrencilerimize burslarını vermeye başlayacağız. Başarı bursu uygulamamızı tüm fakülte ve bölümlerimize yaymayı hedefliyoruz. Bursalı firmalarımız ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Protokollerimizi Şubat sonuna yetiştirebilmek için gayret gösteriyoruz. Burs vereceğimiz bölümleri ÖSYM’ye bildireceğiz. Öğrenciler de tercih döneminde bölümü ve verdiğimiz bursu görecekler. Buna göre tercihlerini yapacaklardır. Kampanyamıza katkı gösteren tüm kurumlara bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

PROTOKOL ÖĞRENCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Büke Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Büke ise eğitim sektöründe 17. yılı geride bıraktıklarını söyledi. Çok önemli başarılara imza attıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Büke,  buna rağmen akademik anlamda eksiklik yaşadıklarını vurguladı. Özellikle doğrudan öğrencinin eline doğrudan böyle bir burs ulaştırılması anlamında Uludağ Üniversitesi ile protokol imzalayacak olmalarından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını kaydeden Bülent Büke; “Böylesi burs çalışmalarını hayır kurumlarıyla yaptığınızda nasıl ve ne şekilde harcandığını takip edemiyorsunuz. Burada doğrudan bir burs hizmeti var. Biz yıllık 144 öğrenciyi kendi kurumlarımızda burslu okutuyoruz. Burada elbette burs protokolünün yanı sıra üniversite ile ilişkilerimizi daha üst boyutlara taşımak istiyoruz. Üniversitemizin projelerine de katkı sağlamayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz. İlerleyen dönemlerde Uludağ Üniversitesi ile kurum olarak ortak projeler üretmek istiyoruz. Burs protokolümüzün okulumuza, üniversitemize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Demirel ise fakülte olarak burs uygulamasına destek veren Büke Okulları’na teşekkür etti. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi için diğer bölümlere de sponsor bulma arayışı içerisinde olacaklarını belirten Dekan Demirel, protokole katkı koyan herkese teşekkür etti.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)