Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Sağlık Bilimleri Fakültesi, EFQM Mükemmellik Yolculuğuna çıktı

Haber Tarihi : 08-02-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, eğitimde tüm süreçleri iyileştirmeyi ve uluslararası standartlarda kaliteye ulaşmayı hedefleyen EFQM Mükemmellik Yolculuğunu başlattı.

BEBKA projesi kapsamında başlatılan süreçlerin ilk aşamasında tüm öğretim elemanları ve idari personel, kalite kavramı, EFQM model eğitimi, süreç yönetimi ve proje yazımı konularını içeren eğitimler aldı. KALDER eğitimcileri Kadir Akbaş ve Şeyda Keskin tarafından verilen ve dokuz gün süren eğitimlerin sonunda katılım belgeleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce tarafından verildi.

Prof. Dr. Mehmet Yüce, Uludağ Üniversitesi’nin kalite eğitimlerini önemsediğini ve üniversite genelinde yapılan tüm kalite çalışmalarını desteklediklerini belirterek katılımcılara bu konuya önem verip, eğitimlere katıldıkları için teşekkür etti.

Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Berrin Tunca,  eğitimin amacının Fakültenin eğitim kalitesini arttırmak olduğunu belirterek bu konudaki eğitimlerin ve uygulamaların bundan sonraki süreçte de hız kesmeden süreceğini ifade etti.  

Daha önce de Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu EFQM Mükemmellik Yolculuğunu başlatmış ve geçen yıl Küçük ve Orta Ölçekli Kamu Yönetimi ve Toplum Hizmetleri Kategorisi’nde verilen ‘Büyük Ödül kazanmıştı.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)