Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

"İş Güvenliği Uzmanlığı" sınav birincisi Teknik Bilimler MYO’dan

Haber Tarihi : 21-12-2016
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda  yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerine katılan Selçuk SakaryaÖSYM’nin yaptığı “İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavları”nda birinci oldu.

ÖSYM’nin internet sayfasından açıklanan “İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınav Sonuçlarına göre, eğitimini Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler MYO’da alan Selçuk Sakarya, 50 sorunun 47’sini doğru yanıtlayarak C sınıfı iş güvenliği uzmanlığında birinci oldu.

Teknik Bilimler MYO Müdürü ve İş Güvenliği Eğitim Birimi İdari Koordinatörü Prof . Dr. Mehmet Karahan, ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri olarak "iş güvenliği uzmanlığı eğitimi" alanında en başta Bursa'ya ve tüm ülkemize sorumlu olduklarını, bu nedenle Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumu" yetkisini alarak bu konuda eğitimler vermeye başladıklarını söyledi.

İş güvenliği eğitimlerinde kurumun ve kadronun önemli olduğuna dikkat çeken Karahan, Teknik Bilimler MYO’da görev alan ekibin, yetiştirdiği öğrencilerin başarısıyla niteliğini kanıtladığını kaydetti.

Sınav birincisi Selçuk Sakarya ise hocaların ilgisi ve yol göstermesinin başarısında önemli rolü olduğunu belirterek, iş güvenliği uzmanı olmak isteyenlere kurslarda dersleri iyi takip etmeleri ve ilgili mevzuatı incelemeleri tavsiyesinde bulundu.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)