Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Fakültemiz

Tarihçe, Ülkemizin eğitim sorunlarının bilimsel olarak çözümlenmesine, eğitim politikasının gelişmesine katkıda bulunmak ve aydın eğitimciler yetiştirmek amacıyla 1982 yılında Bursa Yüksek Öğretmen Okulu ile Yabancı Diller Yüksekokulu birleştirilerek Eğitim Fakültesine dönüştürülmüştür. Daha önce 152 Evler yerleşkesinde hizmet veren Fakültemiz 1996 - 1997 öğretim yılında Görükle Kampüsündeki binalarına taşınmıştır.

Misyonu : Atatürk'ün gösterdiği muâsır medeniyet, ulusal ve evrensel kimlik bilincine sahip, hoşgörülü, adil, demokrasi kültürünü özümsemiş, mesleki yeterlilik ve duyarlığa sahip, araştıran, analitik ve eleştirel düşünebilen, iletişim becerileri gelişmiş, kendisi ve çevresiyle barışık, yapıcı, yaratıcı ve seçkin öğretmenler yetiştirmeyi;

. Toplumun gereksinim duyduğu konularda kurumlara hizmet içi eğitim programları sunmayı, kurumların ihtiyaç duyduğu konularda araştırmalar yapmayı ve eğitim kurumlarında çalışanları aydınlatmaya yönelik bilimsel etkinlikler düzenlemeyi;

. Bilimsel ve kültürel değerler yaratma işlevlerini ve topluma hizmet yükümlülüğünü evrensel standartlarda yürütmeyi görev edinmiştir.

Vizyon : Bilgi toplumun değerlerini özümsemiş nitelikli öğretmenler yetiştirmenin yanı sıra eğitim, öğretim ve öğretmenlik mesleğiyle ilgili alanlarda bilgi üreten ve uygulayan, sürekli kendini geliştiren, yetiştirdiği öğretmenlerle örnek gösterilen, mensubu olmaktan onur duyulan bir Fakülte olmaktır.

Web sayfası : http://egitim.uludag.edu.tr

Fakültemiz bünyesinde faaliyet gösteren akademik birimler hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için burayı tıklayın.

Fakültemiz foto albümüne ulaşmak için tıklayınız...

Uludağ Üniversitesi - Eğitim Fakültesi - Görükle Merkez Kampüs 16059 Nilüfer / BURSA Mail : egitim@uludag.edu.tr