Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

“Alan Uzmanlarıyla Nitel Temelli Araştırmalara Yolculuk II” TUBİTAK Projesi

Kasım 2016 tarihinde birincisi düzenlenen “Alan Uzmanlarıyla Nitel Temelli Araştırmalara Yolculuk” projesinin ikincisi, TUBİTAK tarafından desteklenmesi uygun görülmüştür. Proje Uludağ Üniversitesi yürütücülüğünde; ülke genelinde doktora öğrenimine devam eden akademisyenlere nitel temelli araştırma yöntemlerine ve nitel veri analizine yönelik eğitim verilecektir.

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih ÇEPNİ yürütücülüğünde gerçekleşecek olan “Alan Uzmanlarıyla Nitel Temelli Araştırmalara Yolculuk” isimli TUBİTAK 4005 projesinde Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arş. Gör. Ümmühan ORMANCI ve Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arş. Gör. Rabia ÖZEN UYAR uzman olarak görev alacaktır.

"Alan Uzmanlarıyla Nitel Temelli Araştırmalara Yolculuk" projesi ile; akademisyenlerin nitel temelli araştırmalara (nitel ve karma) yönelik bilgi ve becerilerini geliştirmek ve bilimsel araştırmaya yönelik olumlu bakış açısı kazanmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Bununla birlikte teknolojinin gelişmesiyle birlikte veri analizinin daha düzgün ve planlı bir şekilde yapılmasını sağlayan Nvivo programına ilişkin uygulamaların gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında farklı üniversitelerden alanında uzman akademisyenler eğitim verecektir. Prof. Dr. Ali Paşa AYAS, Prof. Dr. Muammer ÇALIK, Prof. Dr. Mustafa SÖZBİLİR, Prof. Dr. Salih ÇEPNİ, Prof. Dr. Tuncay ÖZSEVGEÇ, Doç. Dr. Ali ERSOY, Doç. Dr. Berna CANTÜRK GÜNHAN, Doç. Dr. Emine ÇİL, Doç. Dr. Hatice İrem ÇOMOĞLU, Doç. Dr. Işıl KABAKÇI YURDAKUL, Doç. Dr. Mustafa ÇAKIR, Doç. Dr. Nedim ALEV, Doç. Dr. Sibel ÖZSOY, Yrd. Doç. Dr. Elvan GÜNEL, Yrd. Doç. Dr. Berat AHİ, Yrd. Doç. Dr. Faik Özgür KARATAŞ ve Yrd. Doç. Dr. Miraç AYDIN eğitmen olarak projeye katkı sağlayacaklardır. Bununla birlikte Arş. Gör. Erkan ÖZCAN, Öğr. Gör. Osman URHAN, Arş. Gör. Mustafa Çağrı GÜRBÜZ, ve Uzm. Sevinç KAÇAR rehber olarak görev almaktadırlar.

“Alan Uzmanlarıyla Nitel Temelli Araştırmalara Yolculuk-II” projesinin; 8-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Bursa ilinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Proje katılımcıları 30 kişi ile sınırlı olup katılımcı başvuruları 1 Ağustosa kadar devam edecektir. Ayrıntılı bilgi için http://ntay.uludag.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.