Web Of Science (WOS) Tam Makale Sıralamasında En Fazla Yayın Yapan İlk 10 Akademisyenden Biri Prof. Dr. Şehime Gülsün Temel
 Web Of Science (WOS) Tam Makale Sıralamasında En Fazla Yayın Yapan İlk 10 Akademisyenden Biri Prof. Dr. Şehime Gülsün Temel

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) 2022 yılı Web Of Science (WOS) tam makale sıralamasında en fazla yayın yaparak ilk 10'da yer alan akademisyenleri başarılı olmanın sırlarını anlattı. Hedeflere ulaşmak için ilk kuralın disiplinli çalışmak olduğunu vurgulayan akademisyenler; insanlık yararına bilim üretmeye devam edecekleri mesajını verdi.

BUÜ’nün WOS Tam Makale sıralamasında en fazla yayın yapan akademisyenleri açıklandı. Üniversitenin 2022 yılı en fazla tam makale ve diğer makale yayını yapan akademisyenleri toplam 146 Tam Makale katkısında bulundu. Mühendislik Fakültesi’nden 5, Tıp Fakültesi’nden 4 akademisyenin bulunduğu listede Fen-Edebiyat Fakültesi’nden de 1 akademisyen yer aldı.

İLK 3 SIRA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NDEN

WOS 2022 Yılı Başarılı Akademisyenler Listesi sıralamasında 2021 yılında olduğu gibi yeniden Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız ilk sırada yer almayı başardı. Toplam WOS yayın sayısı 23, tam makale sayısı ise 22 olan Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız bir kez daha liste başı oldu. İkinci sırasında ise toplam WOS yayın sayısı 18 ve tam makale sayısı 18 olan Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Özgür Yaylı yer aldı. Bu yıl listenin 3. sırasında genç bir akademisyen kendisine yer buldu. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Büşra Uzun, toplam WOS yayın ve tam makale sayısında 17’ye ulaşarak, listede 3. olmayı başardı.

TOPLAM WOS YAYIN VE TAM MAKALE SAYILARI SIRALAMAYI BELİRLEDİ

Sıralamada Fen-Edebiyat Fakültesi’nden yer alan tek akademisyen ise Matematik Bölümü’nde çalışan Dr. Öğr. Ü. Arzu Akbulut da 4. oldu. Akbulut, toplam WOS yayın sayısı ve tam makalede 15’er sayı aldı. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Mardani 5. sırada kendisine yer buldu. Doç. Dr. Ali Mardani, toplam WOS yayın sayısında 18, tam makalede ise 14 sayısına ulaştı. Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şehime Gülsün Temel, listede ilk 6 içinde yer aldı. Temel’in toplam WOS yayın sayısı 17, tam makale sayısı ise 13 oldu. Sıralamadaki bir diğer Tıp Fakültesi akademisyeni ise Doç. Dr. Serkan Turan oldu. Dahili Tıp Bilimleri Öğretim Üyesi olan Turan’ın toplam WOS yayın sayısı 14, tam makale sayısı ise 13’e ulaştı. Bir üst sıradaki akademisyen gibi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri’nde görev yapan Prof. Dr. Emin Halis Akalın ise listedeki en başarılı 8. akademisyen oldu. Akalın, toplam WOS yayın ve tam makale sayısında 13’e ulaştı.

Sıralamada 9.’luğu Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güven Özkaya aldı. Temel Tıp Bilimleri’nde görev yapan akademisyen Özkaya’nın toplam WOS yayın sayısı 13, tam makale sayısı ise 12 olarak açıklandı. Listenin 10. sırasında da Mühendislik Fakültesi’nden Doç. Dr. Betül Sultan Yıldız yer aldı. Makina Mühendisliği Öğretim Üyesi Yıldız’ın toplam WOS yayın ve tam makale sayısı 11 oldu.

BAŞARIYA ULAŞMANIN YOLLARINI ANLATTILAR

Yaptıkları yayınlar ile Bursa Uludağ Üniversitesi’nin ve Türkiye’nin bilimsel gelişimine katkı sunan akademisyenler, kendileriyle gerçekleştirilen röportajda başarıya ulaşmanın yollarını anlattı. Akademik kariyerlerinden başlayarak, odaklandıkları proje içeriklerine kadar tüm süreçleri paylaşan bilim insanları, röportajda genç akademisyenlere de tavsiyelerde bulundu.

Liste hakkında görüşlerini bildiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise; “Dereceye giren akademisyenlerimizi gönülden tebrik ediyorum. Her birinin başarıları daim olsun. Genç araştırmacılarımızın da bu hocalarını örnek almaları ve bilim yolunda akademik çalışmalara ağırlık vererek yürümelerini temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

BUÜ 2022 Yılı WOS Tam Makale Sayısına Göre En Başarılı 10 Akademisyen ile çekimi BUÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Stüdyoları’nda yapılan röportajları linke tıklayarak izleyebilirsiniz...

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [24-Nis-2023]

Haber Görüntüleme : [1.187]