Kampüste Bisiklet Turu

Sports Without Waste Projesi Açılışı

BUÜ Sürdürülebilir Kampüs Koordinatörlüğü tarafından 7 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilen Kampüste Bir Bisiklet Turu etkinliğiyle ERASMUS+ Sports Without Waste projesinin üniversitemizdeki açılışı yapıldı.

 

Etkinlikte Sürdürülebilir Kampüs Koordinatörü Prof. Dr. Güray Salihoğlu, Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Turhan, Nilüfer Belediyesi ulaşım sorumlusu Erdinç ÇAMKERTEN, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden proje ortakları ENVERÇEVKO Ulusal NowWeMove Projesi Koordinatörü Öğr. Gör. Feridun Ekmekçi ile Öğr. Gör. Adnan Cangır ve ENVERÇEVKO Derneği’nden Sn. Ali Kırbaş, üniversitemizin akademik ve idari personeli ve öğrenciler hazır bulundu.

Etkinlik Rektörlük A salonunda  yapılan törenle başladı. Açış konuşmalarının ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden  Öğr. Gör. Feridun Ekmekçi, Öğr. Gör. Adnan Cangır ve ENVERÇEVKO Derneği’nden Sn. Ali Kırbaş’ın yaptıkları bilgilendirmelerle devam etti.  BUÜ Bisiklet Topluluğu Başkanı Mert Teber’in topluluk çalışmaları hakkında bilgiler vermesinin ardından Nilüfer Belediyesi ulaşım sorumlusu Erdinç Çamkerten, kampüsteki NİLESPİT bisiklet istasyonları ile ilgili soruları yanıtladı. Talep doğrultusunda yeni istasyonların açılabileceğini belirten Çamkerten, öğrencilerin bisiklet kullanımında belirli kurallara uymaları halinde bisikletlerde yaşanan arızaların azalacağını belirtti.

 

Sürdürülebilir Kampüs Koordinatörü Prof. Dr. Güray Salihoğlu ve Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Turhan bisiklet kullanımının üniversitemizde daha fazla yaygınlaşmasını ve bisiklet dostu bir kampüs olmayı hayal ettiklerini belirttiler. Bisiklet kullanan kişilerin karbon ayak izlerinin düşeceğine, özellikle atıksız spor konusunda gösterecekleri özenin örnek olarak alınacağına işaret ettiler. Proje kapsamında kampüste çeşitli atıksız spor etkinliklerinin gerçekleştirileceğini ilave ettiler.

 

Törenin ardından katılımcılar, bisikletleriyle, BUÜ Bisiklet Topluluğu öğrencilerinin öncülüğünde kampüste yaklaşık 6 km’lik bir parkurda bisiklet turu yaptılar. Kampüste yapılan bisiklet turu etkinliği renkli görüntülere sahne olurken, kampüsteki yayaların ve araçların ilgisiyle karşılaştı.


Anasayfaya Dön

İçerik Oluşturma Tarihi : [08-Kas-2022 11:33]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [08-Kas-2022 11:33]

İçerik Görüntüleme : [850]