2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Öğrencimiz Hatice Kübra İlgün Bronz Madalya Kazandı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye, tekvando branşında ilk defa olimpiyatta mücadele eden Hatice Kübra İlgün ve Hakan Reçber ile 2 bronz madalya kazandı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencimiz Hatice Kübra İlgün 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Bronz Madalya aldı, kendisini ve bu büyük başarıda emeği geçen herkesi tebrik eder öğrencimizin başarılarının devamını dileriz. 

Fakültemizin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü öğrencilerinden Milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün, kadınlar 57 kg ilk tur karşılaşmasında Kosta Rikadan Nishi Lee Lindo Alvarezi 16-5 yenerek çeyrek finale yükseldi. Hatice Kübra İlgün’ün çeyrek finalde rakibi Amerikalı Anastasija Zolotic odu. Son yıllarda rakibini 4 defa yenen Hatice, Zolotic karşısında 17-9 yenilerek yarı final şansını kaybetti. Tecrübeli sporcu genç Amerikalı karşısında ilk seti 6-0, ikinci seti 11-2 ve final setini 17-9 kaybetti. Hatice Kübra İlgün, Amerikalı Anastasija Zolotic finale yükselince repesaj maçında Faslı Nada Laaraj ile karşılaştı. Maçı 6-0 kazanan İlgün bronz madalya için tatamiye çıktı. İlgün, Fastan Nada Laarajı 6-0 mağlup ederek bronz madalya karşılaşmasına çıkmaya hak kazandı.

Mülteci Olimpiyat Takımı’ndan Kimia Alizadeh ile karşılaşan Hatice Kübra İlgün, ilk seti 3-2 yenik tamamladı. 2. seti tecrübeli sporcu Hatice 4-3 alarak final setine girdi. Kimia Alizadeh karşısında rahat bir galibiyet alan milli tekvandocu öğrencimiz Hatice Kübra İlgün, bronz madalyanın sahibi oldu.

 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [27-Tem-2021]

Haber Görüntüleme : [186]