Prof.Dr. Emin ATASOY'un Tübitak Tarafından Kabul Edilen Filipinler Projesi
 Prof.Dr. Emin ATASOY'un Tübitak Tarafından Kabul Edilen Filipinler Projesi

TÜBİTAK 2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı'nın 2019 yılı 1 döneminde yapılan başvuru sonucunda Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Emin Atasoy’un “Siyasi, İktisadi ve Beşeri Coğrafya Perspektifinden Filipinler Cumhuriyeti ve Türkiye-Filipinler Etkileşimi” başlıklı proje önerisi coğrafya alanında uzmanlaşmış panelistlerin değerlendirme sonuçları tamamlanmıştır. Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı Araştırma Burs ve Destekleri Grup Yürütme Kurulu'nun 20/01/2020 tarih ve 31 sayılı toplantısında Prof. Dr. Emin Atasoy’un önerdiği projeye finansal desteğinin sağlanmasına karar verilmiştir.

TÜBİTAK, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca yürütülmekte olan 2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında, Prof. Dr. Emin ATASOY'a University of the Philippines Los Banos’ta araştırma çalışmaları için, toplam 8 ay x USD1700 = USD13600 burs tahsis edilmiş olup, Atasoy bu olanaklardan yararlanarak 4 makale ve bir bilimsel kitabın yazılmasını planlamaktadır.  

2015-2016 yılında TÜBİTAK-BİDEB tarafından desteklenen “Polonya Cumhuriyetinin Coğrafi, İktisadi ve Turizm Potansiyeli” başlıklı  projesinden sonra Filipinler araştırması son 5 yılda Prof. Dr. Emin ATASOY'un üstlendiği ikinci TÜBİTAK projesidir.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [28-Şub-2020]

Haber Görüntüleme : [1.981]