Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Emin ATASOY'a Kazakistan "L. N. Gumilev” Avrasya Milli Üniversitesi Tarafından Fahri Profesörlük Unvanı Verilmiştir
 Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Emin ATASOY'a Kazakistan

Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Kazakistan’ın başkenti olan Nur Sultan kentinde yer alan “L. N. Gumilev” Avrasya Milli Üniversitesi arasında imzalanan resmi protokol çerçevesinde akademik işbirliği ve ortak bilimsel çalışmalar bu yıl da devam etmektedir. Son 8 yılda çok sayıda Kazak doktora öğrencisi Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde staj yapmış ve bilimsel araştırmalarda bulunmuştur. Eğitim Fakültesi’nde görev alan öğretim üyeleri, Kazak doktora öğrencilerine bilimsel danışmanlıkta bulunmuşlar ve Kazak öğrencilerle 40’tan fazla bilimsel makale, 10’dan fazla SSCI yayını ve 30’dan fazla uluslararası kongrede bildiri gerçekleştirmişlerdir.

Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü hocalarının danışmanlığıyla, bugüne kadar 8 doktora öğrencisi mezun olmuş ve Kazakistan’da öğretim üyesi olarak göreve başlamışlardır. Yapılan bu akademik işbirliği ve bilimsel dayanışma sonucunda Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Emin ATASOY’a “L. N. Gumilev” Avrasya Milli Üniversitesi senatosu tarafından “Fahri Profesörlük” diploması verilmiştir. Bundan sonraki süreçte de Bursa Uludağ Üniversitesi ile “L. N. Gumilev” Avrasya Milli Üniversitesi arasında bilimsel işbirliğinin devam etmesi beklenmektedir.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [02-Tem-2021]

Haber Görüntüleme : [969]