Tanıtım

 

Tübitak 2244 Sanayi Doktora Programı tanıtım sayfası için tıklayınız

 

Bursa Uludağ Üniversitesinin mevcut onaylanmış 2244 Sanayi Doktora Programı kontenjanları ve buna bursiyer alımı için alttaki açıklamayı ve sayfamızı inceleyiniz.

Bursa Uludağ Üniversitesi

Fen Bilimleri Enstitüsü

Doktora / Bütünleşik Doktora Programı Kontenjan ve Yatay Geçiş İlanı

2244 Sanayi Doktora Programı Bursiyer / Araştırmacı İlanı

 

2244 başvurusu yapacak adayların Bursa Uludağ Üniversitesinde tez aşamasına geçmemiş doktora öğrencisi olması gerekmektedir. Bunun için:
1. Üniversitemizde tez aşamasına geçmemiş doktora öğrencisi olmak,
2. Yüksek lisans mezunu olup doktora şartlarını ya da Lisans mezunu olup bütünleşik doktora şartlarını sağlamak ve doktora kaydını yaptırmak,
3. Başka üniversitenin öğrencisi olup tez aşamasına geçmemiş doktora öğrencisi olmak ve yatay geçiş ile üniversitemize kayıt yaptırmak gereklidir.

Bursa Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından Doktora / Bütünleşik Doktora* Öğrenci ve Yatay Geçiş ilanları için Fen Bilimleri Enstitüsü sayfasını takip ediniz: http://www.uludag.edu.tr/fenbilimleri

*(Bütünleşik doktora, bir lisans programını tamamladıktan sonra yüksek lisans yapmaya gerek olmadan, doğrudan başvuru yapılan doktora programıdır)

Tübitak 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında bursiyer olarak seçilecek doktora öğrencileri için Burs Miktarı: 4.500 TL/Ay’dır. Bursiyer görevlendirilmesi planlanan projelere ait bilgiler altta tabloda verilmiştir. Detaylı bilgi için proje yürütücüleri ile irtibata geçebilirsiniz (irtibat bilgileri bursiyer kontenjanları tablosunda verilmiştir, daha detaylı bilgilere Proje Yürütücüsünün Bölüm internet sayfasından ulaşabilirsiniz).

TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde doktora/bütünleşik doktora öğrenimi görecek ve tez çalışmaları sonrasında 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında anlaşma yapılmış kuruluşlarda istihdam edilecek araştırmacıları, birlikte çalışmaya davet ediyoruz.

Bursa Uludağ üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünün kayıt ve yatay geçiş şartları konusunda detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz: http://www.uludag.edu.tr/fenbilimleri
 

Başvuru Şartları

DOKTORA PROGRAMI

BÜTÜNLEŞİK DOKTORA PROGRAMI

 

Yüksek Lisans Mezuniyeti

Not ortalaması: En az 2,25

ALES: En az 55 PUAN

Yabancı dil: En az 55 PUAN

 

Lisans Mezuniyeti

Not ortalaması: En az 3,00

ALES: En az 80 PUAN

Yabancı dil: En az 55 PUAN

 

BUÜ Ek Olanakları

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [7.925]