Yalova ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerinin Dikkatine!

2023-YKS sonucu Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşerek, kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ikili protokol kapsamında Üniversitemizde öğrenim görecek olan öğrencilerin, Üniversitemiz Öğrenci Otomasyon Sistemi kullanıcı adı ve şifrelerini örğenmek için aşağıda yer alan işlemleri takip etmeleri;

 

1) KULLANICI ADI (ÖĞRENCİ NUMARASI) ÖĞRENME VE KURUMSAL E-POSTA ADRESİNİN AÇILMASI

Üniversitemize yerleşen ve kesin kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, öğrenci numaralarını öğrenmek için https://parola.uludag.edu.tr adresi üzerinden e-Devlet ile giriş işlemi yaptıktan sonra kullanıcı adı (öğrenci numarası) ve şifrelerini aktifleştirerek; Öğrenci Otomasyon Sistemine giriş yapmaları gerekmektedir.

Giriş sonrası https://parola.uludag.edu.tr adresine e-devlet kullanıcı adı ve şifresi ile girerek e-posta hesabını oluşturabilir. Bu kullanıcı bilgileri; Öğrenci Otomasyonu,Öğrenci E-Posta Hesabı ve UKEY sistemlerinde de geçerli olacaktır.

Üniversitemizde daha önce kaydı olan öğrenciler https://parola.uludag.edu.tr adresine e-devlet kullanıcı adı ve şifresi ile girdiklerinde aktif hesap bilgisi varsa görebilir, dilerse şifresini değiştirerek hesabını kullanabilir.

 

2)DERS KAYIT İŞLEMLERİ

Üniversitemize yerleşen ve kesin kayıt işlemini tamamlayan tüm öğrenciler ders seçim işlemlerini http://uludag.edu.tr/oidb sayfasında ilan edilen; 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takviminde belirtilen tarihlerde Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir. Birim bazında olan ders kayıtlarına ilişkin takvim ayrıca duyurulacaktır. İkinci öğretim öğrencileri öğrenim ücretlerini yatırdıktan sonra ders seçim işlemi yapacaklardır.

 

3) KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEME İŞLEMLERİ

İkinci Öğretim (İ.Ö.) Programlarına kayıt hakkı kazanan adayların 04 Eylül – 29 Eylül 2023 tarihleri arasında Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinden öğrenci numaralarını öğrenereköğrenim ücretlerini anlaşmalı banka Halk Bankası aracılığıyla kredi kartı/ATM veya şubelerine yatırmaları gerekmektedir.

 

 

Kayıt Yenileme/Ders Seçim İşlemleri için ise Tıp Fakültesi web sayfasını takip etmeleri gerekmektedir..

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [01-Eyl-2023 13:28]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [06-Eyl-2023 06:41]

Duyuru Görüntüleme : [318]