Mesleki Eğitim Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği'nin gerçekleştirmiş olduğu Değerlendirici Eğitimi’ne Katılımımız
 Mesleki Eğitim Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği'nin gerçekleştirmiş olduğu Değerlendirici Eğitimi’ne Katılımımız

Mesleki Eğitim Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği'nin (MEDEK) gerçekleştirmiş olduğu Değerlendirici Eğitimi’ne katılan Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülşen GONCAGÜL, Müdür yardımcıları Öğr. Gör Kemal YILMAZ ve Öğr. Gör Soner DEMİR  katılım belgelerini aldılar. Akademik personelimizle değerlendirici takımları oluştuğunda MEDEK iletişim kanalları üzerinden irtibat kurulacak olup akademisyenlerimiz önlisans programları için bilgilendirme, dış değerlendirme ve akreditasyon hizmetleri sunarak eğitim - öğretim kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunacaklar.

Türkiye'nin stratejik kalkınma planları çerçevesinde nitelikli işgücüne katkı sağlamak amacıyla Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) teşvik ve desteğiyle Meslek Yüksekokulları ve mezunlarının niteliklerinin artırılması için atılmıştır. Bu motivasyonla ve Üniversitelerimizin desteğiyle Mesleki Eğitim Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MEDEK) 2021 yılında kurulmuştur.

Mesleki Eğitim Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği'nin (MEDEK), Meslek Yüksekokulu programlarının belirlenmiş standartlara, kalite kriterlerine ve performans ölçütlerine uygunluğunun değerlendirilmesini sağlamak için 2023 yılında Yüksek Öğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 83 Meslek Yüksekokulu programında akreditasyon yetkisi almıştır.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [28-May-2024]

Haber Görüntüleme : [91]