Erasmus Ofisi Bilgilendirme Toplantısı
 Erasmus Ofisi Bilgilendirme Toplantısı

Bursa Uludağ Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü tarafından 07 Mayıs 2024 tarihinde Erasmus+ Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı meslek yüksekokulumuzda gerçekleştirilmiştir. 

Erasmus değişim hareketliliği hakkında Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü tarafından 07 Mayıs 2024 tarihinde Erasmus+ öğrenci bilgilendirme toplantısı Mennnan Pasinli Atçılık MYO Derslik 1'de gerçekleştirilmiştir.  Öğrencilerimizin ilgiyle takip ettiği bilgilendirme toplantısında öğrenciler tarafından yöneltilen sorular Uluslararası Ofis çalışanı Sayın Yılmaz GÜNEY tarafından cevaplanmıştır. 

Meslek Yüksekokulumuzda düzenlenen  "Erasmus Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı" kapsamında özellikle staj hareketliliğine ilgi yoğundu. Bu toplantılar ile öğrencilerimizin  henüz yolun başındayken yurtdışı öğrenim ve  staj imkanı sunan Erasmus programı ile tanışmalarının  kariyer planı ve hedefi oluşturmalarındaki önemini vurgulandı. 

Soru cevap bölümü ile öğrencilerin özellikle hibe, barınma ve eğitim ile ilgili merakları giderilirken, verilen genel bilgilendirme ile öğrencilerde "Erasmus Hareketliliği" farkındalığı yaratılmış oldu.Bilindiği üzere önceki dönemlerde meslek yüksekokulumuzda iki öğrencimiz Erasmus Staj Hareketliliği kapsamında onaylanmış olup, öğrencilerimizden biri İrlanda'da Yarış Atı Sektörü'nde Stajını tamamlamıştır. 

BUU Erasmus Koordinatörlüğü tarafından alınan karar doğrultusunda, stajını akademik kurumlar dışındaki kurumlarda yapmak isteyen öğrenciler için B1 (en az 60/100), stajını akademik kurumlarda yapmak isteyen öğrenciler için B2 seviyesinde (en az 75/100 puan) dil puanı kuralı sonrasında Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin de özellikle staj hareketliliğine ilgisi bekleniyor. 

Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü Yönetimi'ne  ve detaylı sunumuyla öğrencilerimizi bilgilendiren ve sorularını yanıtlayan Erasmus Staj Sorumlusu Sayın Yılmaz GÜNEY'e teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [07-May-2024]

Haber Görüntüleme : [159]