Hakkımızda

T.C.

Bursa Uludağ Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi

Bursa Uludağ Journal of Economy and Society

 

 

Yayın hayatına 1982 yılında başlayan Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi / Journal of the Faculty of Economics and Administrative Sciences, Haziran ve Aralık olmak üzere yılda iki sayı olarak basılan uluslararası hakemli akademik bir dergidir.

Proquest başta olmak üzere birçok indekste taranan ve online olarak da yayımlanan dergi, iktisadi ve idari bilimler alanında farklı disiplinlerde üretilen Türkçe ve İngilizce makaleleri yayımlayarak Türkiye’de ve dünyada bu alanda yapılmış çalışmalara katkı sağlama amacı taşımaktadır. Dergide iktisadi ve idari bilimler kapsamına giren konulardaki özgün ve nitelikli makaleler, kitap tanıtımı ve eleştirileri ile örnek olay çalışmaları yayımlanabilir.

Dergi, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin nitelikli çalışmalarına da açıktır. Gönderilen makaleler yayın kurulu tarafından biçim ve içerik yönünden incelendikten sonra hakemlere gönderilir. Bu amaçla her yazı alanıyla ilgili iki hakemin değerlendirilmesine sunulur. Hakemlerden biri olumsuz görüş bildirirse makale üçüncü bir hakem tarafından değerlendirilir. Yayımlanacak yazıların sorumluluğu yazara, telif hakkı Fakültemize aittir.

 

                                                                                                                                                                                                                                                               Saygılarımla,

                                                                                              Prof. Dr. Kadir Yasin ERYİĞİT  - Baş Editör

                                                                                                                          

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [5.844]