Bölüm Hakkında

Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü 1983 yılında kurulmuştur. Fizik bölümünde: Genel Fizik, Nükleer Fizik, Yüksek Enerji Fiziği, Atom ve Molekül Fiziği, Katıhal Fiziği ve Matematiksel Fizik olmak üzere altı araştırma alanı vardır. Fizik bölümü her akademik yılda yaklaşık olarak 15 öğrenci kabul etmektedir ve lisans programı dünyadaki birçok tanınmış üniversitelerinkine benzerdir. Fizik bölümünde ayrıca yüksek lisans ve doktora programları da yürütülmektedir. Fizik bölümü, öğrencilerinin iyi bir araştırmacı olabilmeleri için temel fizik kadar iyi bir uygulamalı fizik eğitimi de vermektedir.
Bölüm mezunlarımız sadece fizik alanında değil aynı zamanda birçok alanda örneğin malzeme bilimi, mühendislik, elektronik, bilgisayar, öğretmenlik gibi alanlarda iş bulabilmektedirler.

Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü personeli Genel Fizik, Nükleer Fizik, Yüksek Enerji Fiziği, Atom ve Molekül Fiziği, Katıhal Fiziği ve Matematiksel Fizik araştırma alanlarında yetkindirler. Fizik bölümünde Nükleer, Katıhal ve Molekül Fiziği laboratuarları mevcuttur. Fizik bölümü uluslar arası işbirliğinde ve araştırma konularında kilit görevi görecek mezunlar yetiştirir. Fizik bölümü öğretim personeli ve öğrencilerini Erasmus programı ile yurt dışına çıkmada teşvik etmektedir. Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü diğer ülkelerden gelen araştırmacı ve öğrencileri beklemektedir.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [4.594]