Arkeoloji Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Online Etkinlik (Webinar) Haberi 5-6-7 Şubat 2021
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi, Arkeoloji Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Arkeologlar Derneği Bursa Şubesi ve Arkeolojihaber adlı yayın platformunun iş birliğiyle 05-06-07 Şubat 2021 tarihleri arasında “Türkiye Yüzey Araştırmaları Webinarı 2: Orta Anadolu – Karadeniz Webinarı” düzenlenecektir.
 
Bu webinarla, Orta Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nde 2019 ve 2020 yıllarında gerçekleştirilen yüzey araştırmaları sonucu ortaya çıkan güncel gelişmeler, bölgeler arasındaki etkileşim ve iletişim gibi konular arkeoloji camiası ve tüm ilgililerle buluşturulacaktır.  
 
Webinar, 18 Aralık Cuma günü saat 21.00'da Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Sayın M. Yahya Coşkun'un da katılacağı açılış seremonisi ile başlayacaktır. Prof. Dr. Mustafa Şahin'in moderatörlüğü üstleneceği ‘Yüzey Araştırmalarında Etik ve Bilim’ başlıklı açılış oturumunda Prof. Dr. Tunç Sipahi, Prof. Dr. Rainer M. Czichon ve Prof. Dr. Nevzat Çevik konuşmacı olarak yer alacaktır. 
 
Açılış oturumundan sonra 06 Şubat Cumartesi ve 07 Şubat Pazar gün boyu 8 farklı oturumuda toplam 30 bildiri birbirinden değerli akademisyenler tarafından sunulacaktır. 
 
“Türkiye Yüzey Araştırmaları Webinarı 2: Orta Anadolu – Karadeniz Webinarı” Arkeolojihaber yayın platformunun Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacaktır. İlgili Youtube kanalı:   https://www.youtube.com/channel/UC3vGtUL1M6fHzMw2gyjVlGg
 

 

Soyal-Payaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [03-Şub-2021]

Duyuru Görüntüleme : [1.250]