Müdek Akreditasyonu Çalışmaları
 Müdek Akreditasyonu Çalışmaları

Bölümümüz, Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından 30 Eylül 2022 tarihine kadar akredite edilmiş ve EUR-Ace (European Accredited Engineer) etiketi verilmiş olan lisans eğitim programımız için sürekli iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

 

Ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan MÜDEK akreditasyonu ve EUR-Ace etiketi, Çevre Mühendisliği Bölümü için önem taşımaktadır. Bölümün akademik kadrosu 2011 yılından beri eğitim kalitesini iyileştirerek sürdürmenin yollarını aramaya devam ediyor. Bölüm, işverenlere, profesyonel mühendislik kuruluşlarına ve yüksek lisans/doktora seviyesinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarına, program mezunlarının beklenen standartta bir lisans eğitimi aldığının garantisi ve güvencesini MÜDEK akreditasyonu yoluyla veriyor.  

 

Bu amaçla 6 Aralık 2019 tarihinde “Sürekli İyileştirme” toplantılarından birini daha gerçekleştirerek program çıktılarımızı değerlendirdi ve “karmaşık problem” kavramını ele aldı. Bölümün öğretim üyeleri, programda verilen bilgileri öğrencilerin karmaşık mühendislik problemlerinde kullanabilme becerisini artırabilmenin yolları üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

 

                        

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [16-Ara-2019]

Haber Görüntüleme : [902]