Bursa Şehir Sağlık Profili yayımlandı
 Bursa Şehir Sağlık Profili yayımlandı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü akademisyenleri tarafından hazırlanan Şehir Sağlık Profili eseri yayımlandı.

Bursa kentinin sağlıklı bir kent olma yolundaki adımlarını istatistiki verilerle ortaya koyan Bursa şehir sağlığı profili oluşturma çalışması tamamlandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü arasında yürütülen işbirliği protokolünün bir ürünü olarak hazırlanan Şehir Sağlık Profili, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlandı. Çalışma, Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Feza Karaer, Prof. Dr. Güray Salihoğlu ve Doç. Dr. N. Kamil Salihoğlu tarafından gerçekleştirildi.

BURSA’NIN SAĞLIK PROFİLİ ÇIKARILDI

Bursa Şehir Sağlık Profili-2019 çalışmasında, kentin fiziksel, sosyo-ekonomik, çevresel ve kentsel altyapı göstergeleri ve Bursa yaşam endeksi detaylı olarak değerlendirildi. Türkiye’deki resmi kurumların yayınlanmış en güncel verilerinden derlenerek oluşturulan kentsel göstergeler ışığında Bursa’nın mevcut kent sağlığı profili karşılaştırmalı olarak ortaya kondu. Çalışma, Bursa kentinin sosyal, çevresel ve ekonomik problemlerinin çözümünde göstergelere dayalı bilimsel bir altyapı sunmayı amaçlıyor.

Çalışmayı yürüten akademisyenler, eserin Bursa için faydalı olması ve sağlıklı bir kent olma yolunda adımlar atmayı hedefleyen kurum ve kuruluşlar tarafından değerlendirilmesi dileğinde bulundu.

 

                                                     

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [01-Kas-2019]

Haber Görüntüleme : [940]