SÖZ ÇALIŞMA EKONOMİSİ ÖĞRENCİLERİNDE
 SÖZ ÇALIŞMA EKONOMİSİ ÖĞRENCİLERİNDE

“Söz Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde”

Kurultayımızı (‘AKAD’EMEK-7) tamamladık.

 

 

Koronavirüs dolayısıyla 2 yıllık zorunlu aradan sonra, Bölümümüz ve Türk Metal Sendikası işbirliği ile düzenlenen “SÖZ Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde- AKADEMEK-7” öğrenci kurultayımızı 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında, daha önceki yıllarda olduğu gibi, Kurultayımıza ev sahipliği yapan Karadeniz Ereğli’de tamamladık.

Bölümümüz topluluk öğrencilerinin büyük bir özveri ile çalıştığı Kurultaya bu yıl 24 Üniversiteden 169 öğrenci ve 32 öğretim üyesi iştirak etmiştir. Ana teması Dördüncü Sanayi Devrimi olan Kurultay’da 20 üniversite bir çoğu birlikte hazırlanan 20 bildiri ve yine  çok yazarlı 21 değişik poster bildiri sunmuşlardır. Bu yıl dahil olmak üzere bugüne kadar yapılan 7 AKADEMEK öğrenci kurultayına toplam olarak 1291 öğrenci katılmış, 124 sözlü sunum ve 163 poster bildiri sunulmuştur.

Kurultay’ın bu yılki konuk konuşmacısı, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yalçın Karatepe, “Ekonomide Günü mü Kurtarmalı, Geleceği Mi İnşa Etmeli?”  konulu bir sunum yapmıştır.

Türk Metal Sendikası üst düzey yöneticileri ve uzmanlarının yanısıra Kurultay açılışı ve gala gecesine 600 Erdemir Ereğli Demir Çelik fabrikası işçisi aileleri ile birlikte katılmıştır. Kurultay’ın ikinci gününde toplu Ereğli Demir Çelik Fabrikası gezisi yanında üniversitelerin Çalışma Ekonomisi Bölümlerinin öğrenci toplulukları istişare-işbirliği toplantısı yapılmıştır.

Kurultayımıza katılan bütün üniversitelerimiz öğrenci ve öğretim üyelerine, düzenlenmesine emeği geçen Bölümümüz topluluk öğrencilerine, Kurultayın düzenlenmesine her türlü maddi desteği veren Türk Metal Sendikası sayın Başkanı Pevrul Kavlak’a ve Kurultaya katılan üst yönetimine, uzmanlarına ve oturumlara katılan Erdemir Ereğli işçilerine içten teşekkürlerimizi iletiriz.

Cumhuriyetimizin 100. yılı, 2023’de,

AKAD'EMEK-8’de

yine Ereğli’de buluşmak üzere…

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [20-May-2022]

Haber Görüntüleme : [890]