Araş.Gör. Dr. Fazlı ALPAY

ZOOTEKNİ ANABİLİM DALI HAKKINDA          AKADEMİK KADRO          YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR          DUYURULAR

KİŞİSEL BİLGİLER         PROJELER          YAYINLAR

KİŞİSEL BİLGİLER  :

Doğum Yeri      :  Izmir
Doğum Tarihi   :  1980
Yabancı Dil      :   Ingilizce

ÖZGEÇMİŞ :

1980 yılında İzmir'de dogdu. Ilkögrenimini Bursa Setbasi Ilkögretim Okulunda, orta ve lise ögrenimini Bursa Cumhuriyet Lisesinde tamamladi. Yüksek lisans ögrenimini 1997-2002 yillari arasinda Uludag Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tamamladi. 2008 yilinda "Ördeklerde Kuluçkalik Yumurta Agirligi ve Depolama Süresinin Kuluçka Sonuçlari, Civcivlerde Büyüme Performansi ile Kesim ve Karkas Özellikleri Üzerine Etkisi" konulu doktora tezi ile doktor ünvanini aldi. Doktora sonrasi Gemlik Askeri Veteriner Okulu ve Egitim Merkez Komutanligi Köpek Üretim ve Egitim Taburu'nda askerlik görevini tamamladi. 2009 yilinda U.Ü. Veteriner Fakültesi yeni Web Sitesini yeniden tasarlayarak yapilandirdi. 2009-2011 Egitim-Ögretim yillarinda U.Ü. Veteriner Fakültesi Arastirma Görevlisi Temsilciligini yapti. 2011-2012 yıllarında Wisconsin (Madison) Üniversitesinde Post-Doc olarak Prof. Dr. Brian W. Kirkpatrick'in projesinde görev aldı.

KAZANILAN AKADEMİK DERECELER  :

Uludag Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2002 (Mezuniyet)  
Uludag Üniversitesi Saglik Bilimleri Ens. 2008 (Doktora)

DİĞER AKADEMİK FAALİYETLER  :

Projeler :

Genomic Analysis of Susceptibility to Johne�s Disease in Holstein Cattle. University of Wisconsin-Madison, Animal Science Dept., WI, USA. 2011-2012 'Yök - Doktora Sonrasi Arastirma Bursu'. Proje Yöneticisi: Prof. Dr. Brian W. Kirkpatrick. Projedeki Görevi: Yardimci Arastirici. 

Katildigi Bilimsel Faaliyetler :

* Genetic Improvement and Evaluation Programs of Farm Animals, 2007, Tekirdag, TÜRKIYE.

* Poultry Management: Nutritional, Physiological and Veterinary Aspects, 2006, The Hebrew University of Jerusalem, Division for External Studies, Rehovot, ISRAEL.

* Estimation of The Genetic Parameters and Variance Components in The Production Records of Farm Animals, 2003, Tekirdag, TÜRKIYE.

UZMANLIK ALANLARI :

Çiftlik Hayvanlarinda Moleküler Genetik Analiz Teknikleri
Kanatli Hayvan Hekimligi ve Yetistiriciligi

İLETİŞİM BİLGİLERİ  :

Tel: (+90 224) 294 12 56

Fax: (+90 224) 294 12 02

e-mail: falpay@uludag.edu.tr

Avesis : https://avesis.uludag.edu.tr/falpay

Adres: U.Ü. Veteriner Fakültesi, Zootekni Anabilim Dali, Görükle Kampüsü 16059 Bursa

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [3.924]