Çift Anadal ve Yan Dal Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilerin Dikkatine!

Üniversitemiz birimlerinde Çit Anadal ve Yan Dal Programı kapsamında öğrenim görmekte olan öğrencilerin  "Uludağ Üniversitesi Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönerge"nin aşağıda belirtilen hükümleri gereğince kayıtları silinecektir. Öğrencilerin durumlarını kontrol etmeleri ve söz konusu hükümlere sahip olanların 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında ders kaydı yapmamaları gerekir. Ders seçimi yapan öğrencilerin  kayıt silme işlemleri sırasında  dersleri iptal edilecektir.

 

ÇİFT ANADAL PROGRAMINDAN İLİŞİĞİ KESİLECEK ÖĞRENCİLER

1)  Çift Anadal öğrenimi süresince öğrencinin anadaldaki genel not ortalaması bir defaya mahsus olmak üzere 4 üzerinden 2,50’ye kadar düşebilir. Genel not ortalaması ikinci kez 4 üzerinden 2,50’nin altına düşen öğrencinin ikinci anadal diploma programından kaydı silinir.

2) İki yarıyıl üst üste İkinci Anadal Programına ders kaydı yaptırmayan öğrencinin, İkinci Anadal Programından kaydı silinir.

 

 

YAN DAL PROGRAMINDAN İLİŞİĞİ KESİLECEK ÖĞRENCİLER

1) Yan Dal Programına devam edebilmesi için öğrencinin anadal programındaki GANO ortalamasının en az 4 üzerinden 2,29 olması şarttır. Bu şartı kaybeden öğrencinin yandal programından kaydı silinir.

2) İki yarıyıl üst üste Yan Dal Programından ders almayan öğrencinin Yan Dal Programından kaydı silinir.                           

  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [01-Şub-2024 05:57]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [01-Şub-2024 06:08]

Duyuru Görüntüleme : [509]