Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Vidobu

Hakkında:

Vidobu, Türkçe dilinde kişisel gelişim, mesleki gelişim, bilişim teknolojileri, fotoğrafçılık, grafik tasarım, web tasarım, programlama, 3D modelleme ve animasyon, video montaj ve düzenleme, İngilizce öğrenme alanlarındaki eğitimleri, alanında uzman eğitmenler ile sağlayan online video eğitim platformudur.

 

1. YOL Kampüs İçi Erişim  (Kampüs içi IP tanımlı bilgisayar ya da EDUROAM üzerinden girildiğinde üyelik gerektirmez)   

2. YOL Kampüs Dışı Erişim  (E-Kütüphane portalına kayıt olunarak girildiğinde üyelik gerektirmez)

3. YOL Mail Aktivasyonu ile Dilediğiniz Yerden Erişim (Dilediğiniz internet ağından kurumsal e-posta adresinizle üyelik aktivasyonu yaparak her yerden erişebilirsiniz.)

 

Mail Aktivasyonu ile Dilediğiniz Yerden Erişim

1.) Herhangi bir internet ağından http://www.vidobu.com/edu/uludag adresine girin ve sayfanın aşağısında yer alan "Uludağ Üniversitesi Üyelik Aktivasyon Formu" bölümünü eksiksiz bir şekilde doldurun. Mail adresi kısmına Öğrenci numaranız ile başlayıp @ogr.uludag.edu.tr uzantısı ile devam eden mail adresinizi girmeniz gerekmektedir.

2.) Kayıt ol butonuna tıklayın.

3.) Karşınıza şu şekilde bir mesaj çıkacaktır "Üyelik başvurunuzu e-mailinize gönderilen linke tıklayarak tamamlayabilirsiniz."

4.) Mail kutunuzdan (öğrencino@ogr.uludag.edu.tr) ilgili maili bularak gönderilen onay linkine tıklayın.

 

4. adımı yaptığınızda hesabınız artık Uludağ Üniversitesi ile ilişkilendirilmiş olacak ve sorunsuz bir şekilde dilediğiniz yerden videolara erişim sağlayabileceksiniz.

 

Önemli Not: Öğrenci numaranız ile başlayıp @ogr.uludag.edu.tr uzantısı ile devam eden mail adresi tüm öğrencilerimize (önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora) tanımlanmıştır. Üniversitemiz ana web sayfasında sağ üstte bulunan Hızlı Menü başlığına tıkladığınızda karşınıza gelen Öğrenci Mail linkinden otomasyon şifrenizle erişebilirsiniz.

Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Görükle Kampüsü / Nilüfer / BURSA Tel: 0 224 294 04 60 Faks: 0 224 294 04 99